identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ULMAS TRADING S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 40614360J40/1657/2019Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
50,55mil lei
▲ 41,1% vs. 2024
Profit net · 2025
4,57mil lei
▲ 22,1% vs. 2024
Salariați
10
▼ 23,1% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ULMAS TRADING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 50.551.222 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 41,1%. Rezultatul net a fost un profit de 4.566.184 lei. Datoriile totale au crescut cu 97,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40614360
Nr. Reg. Comerțului
J40/1657/2019 · EUID ROONRC.J40/1657/2019
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-11 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. DOBROEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
22341
Contact declarat
404 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN1234
  1. ADO CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. · 28 m · CAEN 4100
  2. ASCENSORUL TOP PREST S.R.L. · 34 m · CAEN 2822
  3. FILART SIMTE ARTA S.R.L. · 38 m · CAEN 9003 · +2 firme la aceeași adresă
  4. EAGLE DEVELOPMENT ESTATE SRL · 51 m · CAEN 4110 · +34 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202550,55 mil lei▲ 41,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
12,64 mil25,28 mil37,91 mil50,55 mil2023 · cifră de afaceri: 21.269.796 lei2023 · profit net: 2.541.860 lei20232024 · cifră de afaceri: 35.829.021 lei2024 · profit net: 3.740.847 lei20242025 · cifră de afaceri: 50.551.222 lei50,55 mil2025 · profit net: 4.566.184 lei2025
Salariați
10▼ 23,1%
20232025
Datorii totale
31,56 mil lei▲ 97,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4120 · 14.514 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
9,0% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,0%
Creștere CA an/an
+41,1%
CA / salariat
5.055.122 lei
Datorii / active
88%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+258,9%/an
Grad de îndatorare
88%
Angajați, în timp
2 → 10 (2021–2025, +400%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202550.551.222+41,1%4.566.184+22,1%9,0%31.558.44536.022.9604.566.42410
202435.829.021+68,5%3.740.847+47,2%10,4%15.972.54726.049.0327.634.82513
202321.269.7962.541.86012,0%12.044.13318.488.9354.191.3704
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca creditor
4
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-071334/93/2026Tribunalul IlfovCerere în anulare ordonanţa de plataFondCreditor
2026-04-081021/93/2026Tribunalul Ilfovdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2026-03-31890/93/2026Tribunalul IlfovCerere în anulare ordonanţa de plata tr 30.04.2026FondContestator
2026-02-133136/93/2025/a4Tribunalul Ilfovcontestaţie IMPOTRIVA TABELULUI PRELIMINARFondIntimat
2025-11-183136/93/2025Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2025-05-231237/93/2025Tribunalul Ilfovordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-03-045749/4/2025Judecătoria Sectorul4bucurestivalidare poprire in dosar de executare nr. 1049/2022FondTerţ poprit
2024-12-0638271/300/2024Judecătoria Sectorul2bucuresticonfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2023-11-2725267/281/2023Judecătoria PloiestipretenţiiFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ANDO GRUP CONSTRUCT SRL18605030radiată
CONART DEVELOPMENT S.R.L.45373581în funcțiune
IRISOR SERV SRL21610273radiată
NEPAL IMOBILIARE SRL37067620radiată
VAIB ASSETS S.R.L.51574377în funcțiune
VALLYS DECO SRL27707276în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ULMAS TRADING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →