identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ORFEUM SRL

CAEN 4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 4074884J1993000435198Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 16.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
10,68mil lei
▼ 4,0% vs. 2024
Profit net · 2025
6.997lei
▼ 59,6% vs. 2024
Salariați
17
— constant
Contracte publice
395
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ORFEUM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.678.175 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,0%. Rezultatul net a fost un profit de 6.997 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 17.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4074884
Nr. Reg. Comerțului
J1993000435198 · EUID ROONRC.J1993000435198
Cod CAEN
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-06-08 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Mun. Odorheiu Secuiesc
Adresă
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. TOMPA LÁSZLÓ · 14 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
535600

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 mN12345678
  1. ARAMIS-RO SRL · 83 m · CAEN 8001 · +1 firme la aceeași adresă
  2. PROD NYAKAS SRL · 100 m · CAEN 5520 · +3 firme la aceeași adresă
  3. ATEL-PROJEKT SRL · 144 m · CAEN 7020 · +2 firme la aceeași adresă
  4. AUTO-CHIM SRL · 150 m · CAEN 2015 · +1 firme la aceeași adresă
  5. PROD-COM-IMPEX SRL · 153 m · CAEN 4711 · +15 firme la aceeași adresă
  6. SZEPIA GALERIA SRL · 167 m · CAEN 9602 · +1 firme la aceeași adresă
  7. HERDENTAL SRL · 170 m · CAEN 8623 · +9 firme la aceeași adresă
  8. SZEGERO TIM SRL · 175 m · CAEN 4771

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202510,68 mil lei▼ 4,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,16 mil6,31 mil9,47 mil12,62 mil2023 · cifră de afaceri: 12.620.523 lei2023 · profit net: 62.370 lei20232024 · cifră de afaceri: 11.121.682 lei2024 · profit net: 17.322 lei20242025 · cifră de afaceri: 10.678.175 lei10,68 mil2025 · profit net: 6.997 lei2025
Salariați
17
20232025
Datorii totale
1,92 mil lei▲ 7,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4639 · 1.501 firme · mai sus decât 75% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,1% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
-4,0%
CA / salariat
628.128 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,6%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
15 → 17 (2021–2025, +13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202510.678.175−4,0%6.997−59,6%0,1%1.917.8952.330.398412.50317
202411.121.682−11,9%17.322−72,2%0,2%1.782.8012.331.942549.14117
202312.620.52362.3700,5%1.231.9731.763.792531.81917
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

395

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
32
Valoare totală
10.467 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
363
Valoare totală
423.907 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-11-223691/268/2023Judecătoria Odorheiulsecuieschotarâre care sa tina loc de act autenticFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

13

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DUOCOMIMPEX SRL5594389în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 10,73 mil lei, 17 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ORFEUM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →