identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ORCA R & K S.R.L.

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 40834650J2019001186080Plătitor TVA din 2019Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,47mil lei
— constant
Profit net · 2025
228mii lei
▲ 1,9% vs. 2024
Salariați
6
▲ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ORCA R & K S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.470.647 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,0%. Rezultatul net a fost un profit de 227.742 lei. Datoriile totale au crescut cu 1,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40834650
Nr. Reg. Comerțului
J2019001186080 · EUID ROONRC.J2019001186080
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-03-25 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Ghimbav
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, STR. HERMANN OBERTH
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507075

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12345678
  1. FOREX SRL · 258 m · CAEN 1611
  2. FUERDA SMARTECH S.R.L. · 304 m · CAEN 2931
  3. RAP STEEL PRODUCTION S.R.L. · 472 m · CAEN 2522
  4. ACQUIRE INVEST S.R.L. · 486 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  5. RAP MOTORS S.R.L. · 556 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TEAM SPIRIT S.R.L. · 626 m · CAEN 5590 · +11 firme la aceeași adresă
  7. ARL LOGISTIK SRL · 640 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  8. PIRAMIS CONSTRUCT SRL · 659 m · CAEN 4331

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,47 mil lei▼ 0,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
368 mii736 mii1,10 mil1,47 mil2023 · cifră de afaceri: 1.115.648 lei2023 · profit net: -54.775 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.471.254 lei2024 · profit net: 223.412 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.470.647 lei1,47 mil2025 · profit net: 227.742 lei2025
Salariați
6▲ 20,0%
20232025
Datorii totale
2,08 mil lei▲ 1,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5510 · 2.403 firme · mai sus decât 61% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Brașov · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,5% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,5%
Creștere CA an/an
0,0%
CA / salariat
245.108 lei
Datorii / active
95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50,0%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+227,4%/an
Grad de îndatorare
95%
Angajați, în timp
1 → 6 (2021–2025, +500%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.470.647227.742+1,9%15,5%2.081.4822.185.500455.2316
20241.471.254+31,9%223.41215,2%2.058.1152.314.989227.4905
20231.115.648-54.775-4,9%2.199.3602.277.1344.0786
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Oraş Ghimbav, Sat Ghimbav
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
5.291 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
TRONSON SRL9079742în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 21,80 mil lei, 38 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ORCA R & K S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →