identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

TRONSON SRL

CAEN 1624 — Fabricarea ambalajelor din lemn
CUI 9079742J1996001647085Plătitor TVA din 1997Verificat ANAF 17.10.2026RO e-Facturatronson.roActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
20,33mil lei
▲ 9,9% vs. 2024
Profit net · 2025
3,35mil lei
▲ 107,6% vs. 2024
Salariați
32
▼ 5,9% vs. 2024
Contracte publice
76
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, TRONSON SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.325.607 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,9%. Rezultatul net a fost un profit de 3.353.531 lei. Datoriile totale au crescut cu 56,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 32.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
9079742
Nr. Reg. Comerțului
J1996001647085 · EUID ROONRC.J1996001647085
Cod CAEN
1624 — Fabricarea ambalajelor din lemn
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1997-01-17 (29 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Sat Ghimbav Orş. Ghimbav
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT GHIMBAV ORŞ. GHIMBAV, STR. MORII · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507075

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
tronson.ro
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 30.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 15 firme.

100 mN12345678
  1. VESPA GLOBAL S.R.L. · 15 m · CAEN 4100
  2. LM & DP COMPANY S.R.L. · 33 m · CAEN 9329 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ALEXEI FITDANCE S.R.L. · 44 m · CAEN 8552
  4. ALEXANDRAS NEWSCHOOL S.R.L. · 63 m · CAEN 8891
  5. MAG ELSEB S.R.L. · 66 m · CAEN 7499
  6. REPARATII AUTO FLO S.R.L. · 73 m · CAEN 9531
  7. EVELYN AGROFERM S.R.L. · 86 m · CAEN 142
  8. ATELIERUL DE GUST WEIDENBACH S.R.L. · 87 m · CAEN 5610

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202520,33 mil lei▲ 9,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,44 mil10,88 mil16,32 mil21,76 mil2023 · cifră de afaceri: 21.755.492 lei2023 · profit net: 2.904.158 lei20232024 · cifră de afaceri: 18.492.928 lei2024 · profit net: 1.615.464 lei20242025 · cifră de afaceri: 20.325.607 lei20,33 mil2025 · profit net: 3.353.531 lei2025
Salariați
32▼ 5,9%
20232025
Datorii totale
4,07 mil lei▲ 56,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1624 · 218 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
16,5% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,5%
Creștere CA an/an
+9,9%
CA / salariat
635.175 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+16,2%/an
Grad de îndatorare
20%
Angajați, în timp
35 → 32 (2021–2025, -9%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202520.325.607+9,9%3.353.531+108%16,5%4.071.26019.962.10416.448.26432
202418.492.928−15,0%1.615.464−44,4%8,7%2.601.52815.904.24513.721.43334
202321.755.4922.904.15813,3%4.014.72215.339.39612.781.12834
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
TRONSON S.R.L., GHIMBAV
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

76

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
15
Valoare totală
1.250.885 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
61
Valoare totală
3.550.393 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-01-16755/300/2025Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ORCA R & K S.R.L.40834650în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 21,80 mil lei, 38 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea ambalajelor din lemn · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TRONSON SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →