identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

EXIGENT PROPERTY INVESTMENT S.R.L.

CAEN 6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 42041855J2023002408230Plătitor TVA din 2020Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20232025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
64,58mil lei
▼ 83,4% vs. 2024
Profit net · 2025
16,12mil lei
▼ 83,1% vs. 2024
Salariați
4
▼ 75,0% vs. 2024
Vechime
6ani
din 2019
În anul 2025, EXIGENT PROPERTY INVESTMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 64.578.601 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 83,4%. Rezultatul net a fost un profit de 16.116.252 lei. Datoriile totale au scăzut cu 79,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42041855
Nr. Reg. Comerțului
J2023002408230 · EUID ROONRC.J2023002408230
Cod CAEN
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-12-19 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Bălăceanca Com. Cernica
Adresă
JUD. ILFOV, SAT BĂLĂCEANCA COM. CERNICA, STR. LIBERTĂŢII, NR.1 · 2 firme aici
Cod poștal
77036
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-22 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2025)
64.578.601 lei
▼ 83,4%
Profit net
16.116.252 lei
▼ 83,1%
Datorii
11.063.869 lei
▼ 79,5%
Salariați
4
▼ -12
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 172.664.527 lei2024: 387.866.878 lei2025: 64.578.601 lei64,58 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 47.123.801 lei2024: 95.461.242 lei2025: 16.116.252 lei16,12 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 162025: 4420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
25,0%
Creștere CA an/an
-83,4%
CA / salariat
16.144.650 lei
Datorii / active
21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202564.578.601 lei16.116.252 lei11.063.869 lei51.462.935 lei40.399.066 lei4
2024387.866.878 lei95.461.242 lei53.912.430 lei192.214.071 lei138.301.641 lei16
2023172.664.527 lei47.123.801 lei509.283.566 lei556.018.596 lei46.735.030 lei6
🔒 Încă 3 ani de istoric (2020–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-22.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SM
STIL MARKET CERNICA SRL
CUI 34708304 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EXIGENT DEVELOPMENT SRL33848881radiată
EXIGENT PARK S.R.L.45182999în funcțiune
EXIGENT WEST PARK S.R.L.45179667în funcțiune
TOP RESIDENCE TD S.R.L.44345141în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Ilfov

EN
ELISION NC HOLDING S.R.L.
CUI 42123696 · Sat Bălăceanca Com. Cernica
MS
MOAED SHADI S.R.L.
CUI 55264972 · Orş. Voluntari
RH
RONIT HOLDINGS S.R.L.
CUI 55255931 · Orş. Voluntari
AL
ALFA LEADERS OLTENIŢEI S.R.L.
CUI 55255842 · Orş. Popeşti-Leordeni
AP
AFICAR PROPERTY S.R.L.
CUI 55194621 · Orş. Popeşti-Leordeni
CI
COSMOPOLIS INVESTMENT AND DEVELOPMENT HOLDING S.R.L.
CUI 55172380 · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EXIGENT PROPERTY INVESTMENT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →