identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

PRO DRIVE TEAM S.R.L.

CAEN 8553 — Școli de conducere (pilotaj)
CUI 42809121J2020000237145Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 15.10.2026ActivăȘcoală auto autorizată ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
591mii lei
▲ 17,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−38mii lei
▼ 42,9% vs. 2024
Salariați
5
▲ 25,0% vs. 2024
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PRO DRIVE TEAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 590.696 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 37.552 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (192.784 lei) depășesc activele totale (98.726 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-94.058 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-37.552 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42809121
Nr. Reg. Comerțului
J2020000237145 · EUID ROONRC.J2020000237145
Cod CAEN
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-07-22 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. 1 MAI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
520009
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. HI-FI SERVICE S.R.L. · 54 m · CAEN 4941
  2. REFLEX SRL · 55 m · CAEN 1813
  3. KADREX SRL · 61 m · CAEN 2562
  4. PETRAMETRA MANAGEMENT S.R.L. · 66 m · CAEN 4933
  5. A&T WATER SRL · 73 m · CAEN 4669
  6. ALIMIX S.R.L. · 88 m · CAEN 4711
  7. KAR-LAK S.R.L. · 146 m · CAEN 4520
  8. TILLA CONNEXION S.R.L. · 154 m · CAEN 6392

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025591 mii lei▲ 17,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
148 mii295 mii443 mii591 mii2023 · cifră de afaceri: 405.287 lei2023 · profit net: -38.575 lei20232024 · cifră de afaceri: 502.844 lei2024 · profit net: -26.276 lei20242025 · cifră de afaceri: 590.696 lei591 mii2025 · profit net: -37.552 lei2025
Salariați
5▲ 25,0%
20232025
Datorii totale
193 mii lei▼ 9,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 8553 · 1.535 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Covasna · mai sus decât 67% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-6,4% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,4%
Creștere CA an/an
+17,5%
CA / salariat
118.139 lei
Datorii / active
195%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+70,7%/an
Grad de îndatorare
195%
Angajați, în timp
3 → 5 (2021–2025, +67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025590.696+17,5%-37.552-6,4%192.78498.726-94.0585
2024502.844+24,1%-26.276-5,2%213.091156.585-56.5064
2023405.287-38.575-9,5%196.923166.693-30.2304
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
școală de conducători auto autorizată ARR
SFANTU GHEORGHE, STR. VANATORILOR NR.1A
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-085835/305/2025Judecătoria Sfantugheorgheactiune in raspundere delictualaFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MTT IMPORT EXPORT SRL8165888radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 591 mii lei, 5 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Școli de conducere (pilotaj) · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRO DRIVE TEAM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →