identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

ALSOLEX AGRI S.R.L.

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 44183660J2021001096296Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2021 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,14mil lei
▲ 26,3% vs. 2024
Profit net · 2025
293mii lei
▲ 382,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ALSOLEX AGRI S.R.L. (CUI 44183660, nr. J2021001096296) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Urlați, județul Prahova, înființată în 2021. Activitatea principală: cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 111). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,14 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, ALSOLEX AGRI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.142.629 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 26,3%. Rezultatul net a fost un profit de 293.229 lei. Datoriile totale au crescut cu 163,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44183660
Nr. Reg. Comerțului
J2021001096296 · EUID ROONRC.J2021001096296
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-04-26 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Orş. Urlaţi
Adresă
JUD. PRAHOVA, ORŞ. URLAŢI, STR. SOCULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

100 m250 m500 mN12
  1. NOCTURN COM S.R.L. · 636 m · CAEN 7022 · +12 firme la aceeași adresă
  2. TERMOCONING CONS S.R.L. · 767 m · CAEN 4120 · +26 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,14 mil lei▲ 26,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
286 mii571 mii857 mii1,14 mil2023 · cifră de afaceri: 1.109.034 lei2023 · profit net: -145.627 lei20232024 · cifră de afaceri: 904.878 lei2024 · profit net: 60.734 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.142.629 lei1,14 mil2025 · profit net: 293.229 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
1,25 mil lei▲ 163,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 111 · 8.922 firme · mai sus decât 55% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 81% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
25,7% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
25,7%
Creștere CA an/an
+26,3%
CA / salariat
1.142.629 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
89,1%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+22,0%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.142.629+26,3%293.229+383%25,7%1.253.3881.582.495329.1071
2024904.878−18,4%60.7346,7%475.375510.98835.6131
20231.109.034-145.627-13,1%702.321677.200-25.1211
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-2525892/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune in raspundere delictualaFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGROMYR SPIC CEREAL SRL29763493în funcțiune
AGRONATURA GECO SRL28835320în funcțiune
BEST FUTURE INVESTMENT S.R.L.49453179în funcțiune
BRIGHT FUTURE AGRONATURA S.R.L.48245293în funcțiune
CIUPERCA SI FIII 2005 SRL17452140radiată
EVYMAT IMPEX SRL24361150în funcțiune
FRILEU PROD SRL10528519în funcțiune
GLORIA AGRICOLA PROD SRL34088458radiată
GREEN FUTURE AGRONATURA S.R.L.48245285în funcțiune
GREEN PLANET AGRONATURA S.R.L.48245307în funcțiune
M & N AGROIND SRL29763485în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 12 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 11 active, cifră de afaceri cumulată 35,87 mil lei, 36 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ALSOLEX AGRI S.R.L.

Este ALSOLEX AGRI S.R.L. o firmă activă?

Da. ALSOLEX AGRI S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este ALSOLEX AGRI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ALSOLEX AGRI S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.06.2021 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO44183660.

Ce cifră de afaceri are ALSOLEX AGRI S.R.L.?

În 2025, ALSOLEX AGRI S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.142.629 lei, în creștere cu 26,3% față de 2024, și un profit net de 293.229 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ALSOLEX AGRI S.R.L.?

În 2025, ALSOLEX AGRI S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este ALSOLEX AGRI S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ALSOLEX AGRI S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 17.10.2026.

Are ALSOLEX AGRI S.R.L. procese în instanță?

Da, ALSOLEX AGRI S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ALSOLEX AGRI S.R.L. datorii la ANAF?

ALSOLEX AGRI S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ALSOLEX AGRI S.R.L.?

Sediul social declarat al ALSOLEX AGRI S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, ORŞ. URLAŢI, STR. SOCULUI.

Ce activitate are ALSOLEX AGRI S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ALSOLEX AGRI S.R.L. este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 111).

Când a fost înființată ALSOLEX AGRI S.R.L.?

ALSOLEX AGRI S.R.L. a fost înregistrată pe 26.04.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021001096296.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ALSOLEX AGRI S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala