identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

MATJEN INVEST S.R.L.

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 44619522J2021001858168Plătitor TVA din 2021Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
495mii lei
▲ 59,6% vs. 2024
Profit net · 2025
164mii lei
▲ 1.487,3% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
5ani
din 2021
În anul 2025, MATJEN INVEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 494.988 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 59,6%. Rezultatul net a fost un profit de 163.950 lei. Datoriile totale au scăzut cu 53,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44619522
Nr. Reg. Comerțului
J2021001858168 · EUID ROONRC.J2021001858168
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-07-20 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
DOLJ
Localitate
Sat Pieleşti Com. Pieleşti
Adresă
JUD. DOLJ, SAT PIELEŞTI COM. PIELEŞTI, STR. GHEORGHIŢĂ GEOLGĂU, NR.74 · 3 firme aici
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2025)
494.988 lei
▲ 59,6%
Profit net
163.950 lei
▲ 1.487,3%
Datorii
100.835 lei
▼ 53,6%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 292.486 lei2024: 310.186 lei2025: 494.988 lei495 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 58.311 lei2024: 10.329 lei2025: 163.950 lei164 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
33,1%
Creștere CA an/an
+59,6%
CA / salariat
494.988 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,3%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+43,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025494.988 lei163.950 lei100.835 lei265.985 lei165.150 lei1
2024310.186 lei10.329 lei217.205 lei287.070 lei69.865 lei1
2023292.486 lei58.311 lei193.416 lei252.951 lei59.535 lei1
🔒 Încă 2 ani de istoric (2021–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

JS
JARDIBAT S.R.L.
CUI 52354922 · Lucrări de pregătire a terenului
BG
BATRO GROUPE S.R.L.
CUI 51216824 · Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Dolj

KR
KRONCOLOR SRL
CUI 30872508 · Sat Pieleşti Com. Pieleşti
BI
BUZIOS IMPEX SRL
CUI 6591054 · Sat Pieleşti Com. Pieleşti
AD
ATELIERUL DE PIATRA S.R.L.
CUI 55203622 · Sat Preajba Com. Malu Mare
CC
CIS CONSTRUCT SUPPLY S.R.L.
CUI 55134930 · Mun. Craiova
MG
MATEESCU GENERATION S.R.L.
CUI 54772689 · Sat Zănoaga Com. Leu
RD
RESTART DISTRIBUTION S.R.L.
CUI 54637380 · Sat Şimnicu de Sus Com. Şimnicu de Sus

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MATJEN INVEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →