identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

DVA CHEM S.R.L.

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 45195280J2021000633191Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,65mil lei
▲ 22,5% vs. 2024
Profit net · 2025
121mii lei
▲ 46,7% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
4ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DVA CHEM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.652.676 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 22,5%. Rezultatul net a fost un profit de 121.319 lei. Datoriile totale au crescut cu 64,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45195280
Nr. Reg. Comerțului
J2021000633191 · EUID ROONRC.J2021000633191
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-11-09 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Topliţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Sat Tulgheş Com. Tulgheş
Adresă
JUD. HARGHITA, SAT TULGHEŞ COM. TULGHEŞ, STR. SPORTULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
537330

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 m250 m500 mN12345
  1. GRIGORIU SERVICE SRL · 479 m · CAEN 4755
  2. GABELDAN RED TRANS SRL · 509 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  3. HOBBY MOBILA S.R.L. · 548 m · CAEN 3109
  4. AV CRUMB S.R.L. · 612 m · CAEN 1071
  5. CONSUMCOOP TULGHEŞ SOCIETATE COOPERATIVĂ · 624 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,65 mil lei▲ 22,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,41 mil2,83 mil4,24 mil5,65 mil2023 · cifră de afaceri: 4.784.876 lei2023 · profit net: 121.751 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.612.866 lei2024 · profit net: 82.673 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.652.676 lei5,65 mil2025 · profit net: 121.319 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
581 mii lei▲ 64,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,2% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,1%
Creștere CA an/an
+22,5%
CA / salariat
5.652.676 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45,4%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+29,1%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.652.676+22,5%121.319+46,7%2,1%580.511847.832267.3211
20244.612.866−3,6%82.673−32,1%1,8%352.373598.491246.1182
20234.784.876121.7512,5%387.675631.120243.4451
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DVA CHEM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →