identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

SIMON BUILD COMP S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 46565372J12/4670/2022Plătitor TVA din 2024TVA la încasareVerificat ANAF 28.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
898mii lei
▲ 16,6% vs. 2024
Profit net · 2025
238mii lei
▼ 42,3% vs. 2024
Salariați
6
▲ 50,0% vs. 2024
Vechime
4ani
din 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SIMON BUILD COMP S.R.L. (CUI 46565372, nr. J12/4670/2022) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2022. Activitatea principală: lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 898 mii lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, SIMON BUILD COMP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 898.451 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,6%. Rezultatul net a fost un profit de 238.496 lei. Datoriile totale au crescut cu 152,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 286.151 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46565372
Nr. Reg. Comerțului
J12/4670/2022 · EUID ROONRC.J12/4670/2022
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-07-29 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. HOREA · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400202
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. DAIKOMIO SRL · 20 m · CAEN 8559 · +9 firme la aceeași adresă
  2. BĂLAN MEDFAM SRL · 28 m · CAEN 8621 · +3 firme la aceeași adresă
  3. IZVA S.R.L. · 35 m · CAEN 5530 · +4 firme la aceeași adresă
  4. DEEP COLOURS PRODUCTIONS S.R.L. · 37 m · CAEN 5911 · +9 firme la aceeași adresă
  5. MOEBIUS ONLINE SRL · 50 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  6. GLOBAL COMMUNICATION CENTER SRL · 58 m · CAEN 8559
  7. DACTAX SRL · 58 m · CAEN 4933 · +4 firme la aceeași adresă
  8. MOEBIUS DESIGN S.R.L. · 81 m · CAEN 7112

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025898 mii lei▲ 16,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
225 mii449 mii674 mii898 mii2023 · cifră de afaceri: 72.317 lei2023 · profit net: -3.485 lei20232024 · cifră de afaceri: 770.810 lei2024 · profit net: 413.339 lei20242025 · cifră de afaceri: 898.451 lei898 mii2025 · profit net: 238.496 lei2025
Salariați
6▲ 50,0%
20232025
Datorii totale
320 mii lei▲ 152,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4120 · 13.829 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
26,6% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
26,5%
Creștere CA an/an
+16,6%
CA / salariat
149.742 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74,8%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+80,7%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
1 → 6 (2022–2025, +500%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025898.451+16,6%238.496−42,3%26,5%320.110638.893318.7836
2024770.810+966%413.33953,6%126.768655.462528.6944
202372.317-3.485-4,8%25.180140.534115.3541
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca debitor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-17723/1285/2026Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondDebitor
2026-07-30606/1285/2026Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondDebitor
2025-11-2832921/211/2025Judecătoria Clujnapocavalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
VLDSIMCON SRL-D37079926în funcțiune
VSS CONSTRUCT COMPLET S.R.L.52471620în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 964 mii lei, 8 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2022-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SIMON BUILD COMP S.R.L.

Este SIMON BUILD COMP S.R.L. o firmă activă?

Da. SIMON BUILD COMP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este SIMON BUILD COMP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SIMON BUILD COMP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.12.2024 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO46565372.

Ce cifră de afaceri are SIMON BUILD COMP S.R.L.?

În 2025, SIMON BUILD COMP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 898.451 lei, în creștere cu 16,6% față de 2024, și un profit net de 238.496 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SIMON BUILD COMP S.R.L.?

În 2025, SIMON BUILD COMP S.R.L. a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SIMON BUILD COMP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SIMON BUILD COMP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are SIMON BUILD COMP S.R.L. procese în instanță?

Da, SIMON BUILD COMP S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SIMON BUILD COMP S.R.L. datorii la ANAF?

SIMON BUILD COMP S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 286.151 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul SIMON BUILD COMP S.R.L.?

Sediul social declarat al SIMON BUILD COMP S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. HOREA.

Ce activitate are SIMON BUILD COMP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SIMON BUILD COMP S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120).

Când a fost înființată SIMON BUILD COMP S.R.L.?

SIMON BUILD COMP S.R.L. a fost înregistrată pe 29.07.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J12/4670/2022.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIMON BUILD COMP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala