identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

LONGIN SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 4716097J1993001083288Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 11.10.2026longin.roActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARRLicență feroviară ASFRDepozit autorizat MADR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
351,92mil lei
▲ 67,6% vs. 2024
Profit net · 2025
10,46mil lei
▲ 19,1% vs. 2024
Salariați
236
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LONGIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 351.921.944 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 67,6%. Rezultatul net a fost un profit de 10.463.362 lei. Datoriile totale au crescut cu 1,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 236.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4716097
Nr. Reg. Comerțului
J1993001083288 · EUID ROONRC.J1993001083288
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-10-01 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
longin.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12
  1. MOMENT FAVORIT GRILL S.R.L. · 121 m · CAEN 5611 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ANDREI IONUŢ LEGCOM SRL · 123 m · CAEN 111 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025351,92 mil lei▲ 67,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
99,39 mil198,78 mil298,16 mil397,55 mil2023 · cifră de afaceri: 397.551.080 lei2023 · profit net: 10.373.467 lei20232024 · cifră de afaceri: 209.980.974 lei2024 · profit net: 8.786.216 lei20242025 · cifră de afaceri: 351.921.944 lei351,92 mil2025 · profit net: 10.463.362 lei2025
Salariați
236
20232025
Datorii totale
249,93 mil lei▲ 1,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Olt · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,0% marjă · mai sus decât 39% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,0%
Creștere CA an/an
+67,6%
CA / salariat
1.491.195 lei
Datorii / active
77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+30,1%/an
Grad de îndatorare
77%
Angajați, în timp
241 → 236 (2021–2025, -2%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025351.921.944+67,6%10.463.362+19,1%3,0%249.934.033326.070.65985.153.804236
2024209.980.974−47,2%8.786.216−15,3%4,2%245.790.600314.773.38379.190.442236
2023397.551.08010.373.4672,6%170.351.819231.910.63875.404.227261
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

11

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: LOC SERBANESTI, SAT SERBANESTI,JUD OLT; punct de lucru: LOC SERBANESTI, SAT SERBANESTI,JUD OLT
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: LOC SERBANESTI, SAT SERBANESTI,JUD OLT; punct de lucru: LOC SERBANESTI, SAT SERBANESTI,JUD OLT
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
LONGIN SRL, SERBANESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Autorizație de exploatare linie ferată industrială (LFI) ASFR
LFI: Direct din st. Roșiori Nord; ISF Craiova
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil01.07.2028Autoritatea de Siguranță Feroviară Română (ASFR)
lista din 04.10.2026
Autorizație de exploatare linie ferată industrială (LFI) ASFR
LFI: Direct din HM Fâlfani; ISF Craiova
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
AE 1145-R2valabil19.08.2028Autoritatea de Siguranță Feroviară Română (ASFR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com.Serbanesti,str.D-tru Popovici,nr.166,jud Olt; spațiu: SC Longin , com. Stolnici, sat Falfani, , jud. Arges; capacitate 55000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
AG - 0005910valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com. Șerbănești , str. Dumitru Popovici , nr.166 , jud.Olt; spațiu: Magazie – com. Văleni, jud.Olt// FAX ; capacitate 10000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
OT 0006472valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com Șerbănești , str. Dumitru Popovici , nr.166 , jud. Olt; spațiu: Magazie , com. Văleni , jud. Olt - ; capacitate 10000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
OT 0006687valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com. Șerbănești , str. Dumitru Popovici , nr.166 , jud.Olt; spațiu: Magazie – com. Corbu, jud.Olt// FAX ; capacitate 10000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
OT 0009115valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com Șerbănești , str. Dumitru Popovici , jud. Olt; spațiu: Magazie , com. Șerbanesti , jud. Olt - ; capacitate 7000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
OT0006645valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: com. Șerbănești , str. Dumitru Popovici , nr.166 , jud.Olt; spațiu: SC LONGIN SRL , Corabia , str.Celeiului , nr.4 , jud.Olt - ; capacitate 5000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
OT0006700valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

LONGIN din 1993 OSIM 2016

Dosare în instanță

19
Dosare în care firma apare ca parte
19
Ca pârât
6
Ca creditor
3
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-014350/292/2026Judecătoria Rosioridevedeconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2026-05-256729/311/2026Judecătoria Slatinaasigurare doveziFondReclamant
2026-03-059118/311/2025/a1Judecătoria Slatinacompletare dispozitivFondPârât
2025-12-10546/1259/2017Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2025-08-139118/311/2025Judecătoria SlatinapretenţiiFondPârât
2025-08-018708/311/2025Judecătoria Slatinavalidare poprire - dosar executare nr. 1329/2012FondTerţ poprit
2025-03-261528/118/2025Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-02-272196/311/2025Judecătoria SlatinapretenţiiFondPârât
2025-02-101265/311/2025Judecătoria Slatinaanulare act ANULARE BILET LA ORDINFondPetent
2024-12-0215850/311/2024Judecătoria Slatinaconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Olt

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LONGIN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →