identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

SYNC IT S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 48269233J2023010320401Plătitor TVA din 2023Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
26,39mil lei
▲ 34,5% vs. 2024
Profit net · 2025
6,23mil lei
▲ 74,9% vs. 2024
Salariați
63
▲ 16,7% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SYNC IT S.R.L. (CUI 48269233, nr. J2023010320401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2023. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26,39 mil lei și 63 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, SYNC IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 26.385.205 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 34,5%. Rezultatul net a fost un profit de 6.229.111 lei. Datoriile totale au scăzut cu 19,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 63.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48269233
Nr. Reg. Comerțului
J2023010320401 · EUID ROONRC.J2023010320401
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-06-06 (3 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JEAN LOUIS CALDERON
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
16 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. PRIM COM 2000 SRL · 32 m
  2. EDISON CAPITAL S.R.L. · 34 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ALAPIS ROMANIA S.R.L. · 36 m · CAEN 4646 · +3 firme la aceeași adresă
  4. AGITEST S.R.L. · 38 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  5. MAGNUS COMIMPEX SRL · 39 m · +6 firme la aceeași adresă
  6. EDITURA CARTEX SRL · 45 m · CAEN 5811 · +3 firme la aceeași adresă
  7. BEST STAR IMPEX SRL · 45 m · CAEN 5116
  8. CASITO TRANSIMPEX SRL · 52 m · CAEN 3821 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202526,39 mil lei▲ 34,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,60 mil13,19 mil19,79 mil26,39 mil2023 · cifră de afaceri: 6.320.205 lei2023 · profit net: 741.991 lei20232024 · cifră de afaceri: 19.613.092 lei2024 · profit net: 3.561.013 lei20242025 · cifră de afaceri: 26.385.205 lei26,39 mil2025 · profit net: 6.229.111 lei2025
Salariați
63▲ 16,7%
20232025
Datorii totale
1,93 mil lei▼ 19,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6210 · 16.510 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
23,6% marjă · mai sus decât 26% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
23,6%
Creștere CA an/an
+34,5%
CA / salariat
418.813 lei
Datorii / active
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,8%
Grad de îndatorare
16%
Angajați, în timp
25 → 63 (2023–2025, +152%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202526.385.205+34,5%6.229.111+74,9%23,6%1.933.68011.918.2046.241.11163
202419.613.092+210%3.561.013+380%18,2%2.403.9998.530.2353.573.01354
20236.320.205741.99111,7%1.528.7233.594.657751.99125

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-2821177/3/2026Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Sursa: GLEIF, registrul internațional al codurilor LEI (date deschise CC0), citit la 01.11.2026. Asociații persoane fizice nu sunt publicați într-o sursă deschisă și nu apar aici.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
SYNC IT PARTNERS S.R.L.51078659în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 26,39 mil lei, 63 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SYNC IT S.R.L.

Este SYNC IT S.R.L. o firmă activă?

Da. SYNC IT S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este SYNC IT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SYNC IT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2023 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO48269233.

Ce cifră de afaceri are SYNC IT S.R.L.?

În 2025, SYNC IT S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 26.385.205 lei, în creștere cu 34,5% față de 2024, și un profit net de 6.229.111 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SYNC IT S.R.L.?

În 2025, SYNC IT S.R.L. a raportat un număr mediu de 63 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SYNC IT S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SYNC IT S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are SYNC IT S.R.L. procese în instanță?

Da, SYNC IT S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SYNC IT S.R.L. datorii la ANAF?

SYNC IT S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SYNC IT S.R.L.?

Sediul social declarat al SYNC IT S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR JEAN LOUIS CALDERON.

Ce activitate are SYNC IT S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SYNC IT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată SYNC IT S.R.L.?

SYNC IT S.R.L. a fost înregistrată pe 06.06.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023010320401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SYNC IT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala