identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

RCGSM S.R.L.

CAEN 4742 — Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
CUI 48641387J26/1215/2023Neplătitor TVAVerificat ANAF 10.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
304mii lei
▲ 3,7% vs. 2024
Profit net · 2025
18mii lei
▼ 44,1% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RCGSM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 303.548 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,7%. Rezultatul net a fost un profit de 18.289 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48641387
Nr. Reg. Comerțului
J26/1215/2023 · EUID ROONRC.J26/1215/2023
Cod CAEN
4742 — Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4740, 4792. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-08-17 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. LIVEZENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN123456
  1. CONNECT TO LOKA S.R.L. · 47 m · CAEN 5829 · +6 firme la aceeași adresă
  2. NUCERA CAR RENT SRL · 55 m · CAEN 7711 · +4 firme la aceeași adresă
  3. LIDUX SRL · 57 m · CAEN 6920 · +12 firme la aceeași adresă
  4. CARLA ENERGY SRL · 71 m · CAEN 4711 · +9 firme la aceeași adresă
  5. ANIS - YOUR ACCOUNTING PARTNER S.R.L. · 92 m · CAEN 6920
  6. IMPULS COM SRL · 108 m · CAEN 5610 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025304 mii lei▲ 3,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
76 mii152 mii228 mii304 mii2023 · cifră de afaceri: 36.900 lei2023 · profit net: -6.428 lei20232024 · cifră de afaceri: 292.584 lei2024 · profit net: 32.717 lei20242025 · cifră de afaceri: 303.548 lei304 mii2025 · profit net: 18.289 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
65 mii lei▼ 12,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4742 · 204 firme · mai sus decât 72% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Mureș · mai sus decât 57% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,0% marjă · mai sus decât 65% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,0%
Creștere CA an/an
+3,7%
CA / salariat
303.548 lei
Datorii / active
59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
41,0%
Grad de îndatorare
59%
Angajați, în timp
1 → 1 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025303.548+3,7%18.289−44,1%6,0%65.114109.69144.5771
2024292.584+693%32.71711,2%74.252100.54126.2891
202336.900-6.428-17,4%53.22146.793-6.4281

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RCGSM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →