identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

PRODALCOM SA

CAEN 1101 — Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
CUI 4906580J1993001064074Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat accizeÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
31,78mil lei
▲ 4,5% vs. 2024
Profit net · 2025
12,47mil lei
▲ 149,9% vs. 2024
Salariați
88
▲ 3,5% vs. 2024
Contracte publice
266
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PRODALCOM SA a raportat o cifră de afaceri de 31.783.473 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,5%. Rezultatul net a fost un profit de 12.471.196 lei. Datoriile totale au crescut cu 14,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 88.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4906580
Nr. Reg. Comerțului
J1993001064074 · EUID ROONRC.J1993001064074
Cod CAEN
1101 — Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1993-11-19 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Botoşani
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BOTOŞANI
Localitate
Mun. Botoşani
Adresă
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. A. S. PUŞKIN · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
9 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 31 firme.

100 mN12345678
  1. BEN FLOREN S.R.L. · 53 m · CAEN 5119
  2. CASH SRL · 67 m · CAEN 4690 · +7 firme la aceeași adresă
  3. EOLOS ENERGY CONCEPT SRL · 91 m · CAEN 4322 · +3 firme la aceeași adresă
  4. FLAVIUS SRL · 111 m · CAEN 6820 · +3 firme la aceeași adresă
  5. SANDY BELLE ACTIVITĂȚI S.R.L. · 119 m · CAEN 8559
  6. EMMAR PANZAR SNC · 137 m · CAEN 8623 · +9 firme la aceeași adresă
  7. MAREKO S.R.L. · 166 m · CAEN 7022 · +4 firme la aceeași adresă
  8. CAFE SHISHA PUB S.R.L. · 167 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202531,78 mil lei▲ 4,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,95 mil15,89 mil23,84 mil31,78 mil2023 · cifră de afaceri: 28.034.014 lei2023 · profit net: 1.815.579 lei20232024 · cifră de afaceri: 30.408.649 lei2024 · profit net: 4.989.544 lei20242025 · cifră de afaceri: 31.783.473 lei31,78 mil2025 · profit net: 12.471.196 lei2025
Salariați
88▲ 3,5%
20232025
Datorii totale
25,83 mil lei▲ 14,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1101 · 82 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Botoșani · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
39,2% marjă · mai sus decât 91% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
39,2%
Creștere CA an/an
+4,5%
CA / salariat
361.176 lei
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
85,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,8%/an
Grad de îndatorare
64%
Angajați, în timp
102 → 88 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202531.783.473+4,5%12.471.196+150%39,2%25.828.89540.434.28014.569.43988
202430.408.649+8,5%4.989.544+175%16,4%22.624.73536.353.92413.693.24385
202328.034.0141.815.5796,5%27.340.87336.080.5188.703.69986
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

7

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/09/2025; produse: S200,S300
RO0012107DD01valabil01.09.2030Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/07/2021; produse: S200,S300
RO0012107PP01valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/07/2021; produse: S200,S300,S400,S600
RO0012107PP02valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozitar autorizat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/07/2016
RO0012100XX00valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Expeditor înregistrat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/06/2020; invalidat la 11/08/2026; produse: S300,S400
RO0014100IM00retras—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
PRODALCOM S.A., BOTOSANI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

4

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

PRODALCOM OSIM 2012Bucovina PRODALCOM EUIPO 2025SC PRODALCOM SA VORONA DISTILLERIAS OSIM 2003PRODALCOM OSIM 2002

Contracte publice (SEAP)

266

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
20
Valoare totală
80.902 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
246
Valoare totală
453.376 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-08-2917005/3/2024/a2Curtea De Apel BucurestiVerificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) COContestaţie(NCPP)Contestator Inculpat
2025-05-0817005/3/2024/a2Tribunalul BucurestiVerificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)FondInculpat
2025-02-1217005/3/2024/a1Curtea De Apel Bucurestimăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară CO-CPContestaţie(NCPP)Contestator Inculpat
2024-05-2417005/3/2024Tribunalul Bucurestiinfracţiuni de evaziune fiscală (Legea nr. 241/2005) art.9 al.1 lit. c) şi al.3 FondInculpat
2024-05-2417005/3/2024/a1Tribunalul Bucurestimăsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminarăFondInculpat
2013-07-043405/103/2013Tribunalul Neamtcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice · Botoșani

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRODALCOM SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →