identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

STMCODE SOLUTIONS S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 49260100J2023005344120Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
400mii lei
▲ 2,5% vs. 2024
Profit net · 2025
261mii lei
▼ 9,5% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
2ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STMCODE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49260100, nr. J2023005344120) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2023. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 400 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, STMCODE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 400.405 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,5%. Rezultatul net a fost un profit de 261.200 lei. Datoriile totale au crescut cu 346,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
49260100
Nr. Reg. Comerțului
J2023005344120 · EUID ROONRC.J2023005344120
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-12-11 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. METEOR · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400492

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. MEDICORP GLOBAL SRL · 22 m · CAEN 8621
  2. NEXT LEVEL TECH S.R.L. · 30 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă
  3. AUTOSERVICE METEOR S.R.L. · 33 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BZ LUXURY CONSTRUCT S.R.L.-D. · 42 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ACA INVEST SRL · 52 m · CAEN 5520 · +1 firme la aceeași adresă
  6. SQUASHTECH S.R.L. · 62 m · CAEN 9311 · +1 firme la aceeași adresă
  7. LUDREM SRL · 76 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  8. MIBREX SOFT SRL · 78 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025400 mii lei▲ 2,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
100 mii200 mii300 mii400 mii2023 · cifră de afaceri: 15.595 lei2023 · profit net: 14.667 lei20232024 · cifră de afaceri: 390.809 lei2024 · profit net: 288.655 lei20242025 · cifră de afaceri: 400.405 lei400 mii2025 · profit net: 261.200 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
38 mii lei▲ 346,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 6210 · 16.277 firme · mai sus decât 59% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 68% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
65,2% marjă · mai sus decât 58% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
65,2%
Creștere CA an/an
+2,5%
CA / salariat
400.405 lei
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Grad de îndatorare
13%
Angajați, în timp
1 → 1 (2023–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025400.405+2,5%261.200−9,5%65,2%38.060298.987261.4401
2024390.809+999%288.655+999%73,9%8.533297.048288.8951
202315.59514.66794,0%92815.79514.8671

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GRUP WIRELESS DEVELOPERS SRL15873658radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 400 mii lei, 1 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STMCODE SOLUTIONS S.R.L.

Este STMCODE SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da. STMCODE SOLUTIONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este STMCODE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STMCODE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.12.2024 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO49260100.

Ce cifră de afaceri are STMCODE SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, STMCODE SOLUTIONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 400.405 lei, în creștere cu 2,5% față de 2024, și un profit net de 261.200 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STMCODE SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, STMCODE SOLUTIONS S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este STMCODE SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STMCODE SOLUTIONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are STMCODE SOLUTIONS S.R.L. datorii la ANAF?

STMCODE SOLUTIONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STMCODE SOLUTIONS S.R.L.?

Sediul social declarat al STMCODE SOLUTIONS S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. METEOR.

Ce activitate are STMCODE SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a STMCODE SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată STMCODE SOLUTIONS S.R.L.?

STMCODE SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată pe 11.12.2023, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2023005344120.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STMCODE SOLUTIONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala