identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

L & M SRL

CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
CUI 4930707J1993001050518Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 08.11.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,34mil lei
▲ 43,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−687mii lei
▼ 2.433,6% vs. 2024
Salariați
11
— constant
Contracte publice
27
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

L & M SRL (CUI 4930707, nr. J1993001050518) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Călărași, județul Călărași, înființată în 1993. Activitatea principală: transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN 4931). Este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,34 mil lei și 11 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 08.11.2026.

În anul 2025, L & M SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.335.529 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 43,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 686.980 lei. Datoriile totale au crescut cu 97,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-686.980 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4930707
Nr. Reg. Comerțului
J1993001050518 · EUID ROONRC.J1993001050518
Cod CAEN
4931 — Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-11-29 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CĂLĂRAŞI
Localitate
Mun. Călăraşi
Adresă
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. NĂVODARI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
910161
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 mN123456
  1. MIRVEL SRL · 60 m · CAEN 4771 · +9 firme la aceeași adresă
  2. PHOTOONE MEDIA S.R.L. · 80 m · CAEN 7420 · +8 firme la aceeași adresă
  3. OK DRAGAN SRL · 83 m · CAEN 4711 · +6 firme la aceeași adresă
  4. DENIS ŢACU CONSTRUCT S.R.L. · 107 m · CAEN 4120
  5. SARMIS SRL · 122 m · CAEN 6820 · +11 firme la aceeași adresă
  6. RAISA SRL · 128 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,34 mil lei▲ 43,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
977 mii1,95 mil2,93 mil3,91 mil2023 · cifră de afaceri: 3.906.694 lei2023 · profit net: 1.241.859 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.627.324 lei2024 · profit net: 29.439 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.335.529 lei2,34 mil2025 · profit net: -686.980 lei2025
Salariați
11
20232025
Datorii totale
2,83 mil lei▲ 97,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4931 · 1.148 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Călărași · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-29,4% marjă · mai sus decât 11% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-29,4%
Creștere CA an/an
+43,5%
CA / salariat
212.321 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-51,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,6%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
9 → 11 (2021–2025, +22%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.335.529+43,5%-686.980−999%-29,4%2.834.8784.176.0821.341.20411
20241.627.324−58,3%29.439−97,6%1,8%1.438.4383.514.8352.076.39711
20233.906.6941.241.85931,8%1.552.3563.835.5642.283.20811
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-08.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
L&M SRL, CALARASI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

27

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.303 lei
Ultimul an
2019

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
26
Valoare totală
233.398 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-11-123071/93/2025Tribunalul Ilfovdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2025-07-315052/2/2025Curtea De Apel Bucuresticonflict de competenţă A sentinţei arbitrale 6/10.06.2025 pronunţată de CACI în FondPetent
2024-09-1832030/245/2024Judecătoria Iasivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DIVERTIS TUDOR SRL4853531în funcțiune
ROCAR DUMITRU PETRE SRL5005432radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 3,29 mil lei, 22 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · Călărași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre L & M SRL

Este L & M SRL o firmă activă?

Da. L & M SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 08.11.2026).

Este L & M SRL plătitoare de TVA?

Da, L & M SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2003 (verificare ANAF din 08.11.2026). Codul de TVA este RO4930707.

Ce cifră de afaceri are L & M SRL?

În 2025, L & M SRL a avut o cifră de afaceri de 2.335.529 lei, în creștere cu 43,5% față de 2024, și o pierdere netă de 686.980 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are L & M SRL?

În 2025, L & M SRL a raportat un număr mediu de 11 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este L & M SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care L & M SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are L & M SRL procese în instanță?

Da, L & M SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are L & M SRL datorii la ANAF?

L & M SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul L & M SRL?

Sediul social declarat al L & M SRL este în JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. NĂVODARI.

Ce activitate are L & M SRL?

Activitatea principală declarată a L & M SRL este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători” (cod CAEN 4931).

Când a fost înființată L & M SRL?

L & M SRL a fost înregistrată pe 29.11.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1993001050518.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
L & M SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala