identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

SORIVAL SRL

CAEN 4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 5087904J1993001255380Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 11.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Aprobat ANSVSA (export UE)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,61mil lei
▼ 7,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−101mii lei
▲ 35,1% vs. 2024
Salariați
9
— constant
Contracte publice
147
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SORIVAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.608.806 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 100.937 lei. Datoriile totale au scăzut cu 6,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (919.757 lei) depășesc activele totale (777.743 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-134.837 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-100.937 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5087904
Nr. Reg. Comerțului
J1993001255380 · EUID ROONRC.J1993001255380
Cod CAEN
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-01-14 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. EROILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
240158

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 23 firme.

100 mN12345
  1. MALIA S.R.L. · 28 m · CAEN 5590
  2. ELSERV SRL · 50 m · CAEN 4100 · +3 firme la aceeași adresă
  3. BIMALOR S.R.L. · 75 m · CAEN 6831 · +14 firme la aceeași adresă
  4. NEOSERVICE SRL · 93 m · CAEN 9521 · +3 firme la aceeași adresă
  5. EDITOURS SRL · 102 m · CAEN 7912 · +15 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20254,61 mil lei▼ 7,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,41 mil2,82 mil4,24 mil5,65 mil2023 · cifră de afaceri: 5.647.008 lei2023 · profit net: 62.592 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.962.117 lei2024 · profit net: -155.462 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.608.806 lei4,61 mil2025 · profit net: -100.937 lei2025
Salariați
9
20232025
Datorii totale
920 mii lei▼ 6,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4639 · 1.501 firme · mai sus decât 63% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vâlcea · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-2,2% marjă · mai sus decât 20% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-2,2%
Creștere CA an/an
-7,1%
CA / salariat
512.090 lei
Datorii / active
118%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-4,1%/an
Grad de îndatorare
118%
Angajați, în timp
12 → 9 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.608.806−7,1%-100.937-2,2%919.757777.743-134.8379
20244.962.117−12,1%-155.462−348%-3,1%987.438946.361-33.9009
20235.647.00862.5921,1%1.039.3801.210.063183.56210
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Valcea, Str. Timis nr. 30G, loc. Ramnicu Valcea
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
C27valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

147

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
5.880 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
141
Valoare totală
229.144 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MIROVAL CO SRL25011544radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 5,22 mil lei, 9 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SORIVAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →