identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

MARCEL PROD SRL

CAEN 3100 — Fabricarea de mobilă
CUI 5113892J1994000143173Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 16.10.2026RO e-Facturamarcelprod.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
53,31mil lei
▲ 7,6% vs. 2024
Profit net · 2025
409mii lei
▼ 39,0% vs. 2024
Salariați
179
▼ 1,1% vs. 2024
Contracte publice
35
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MARCEL PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.313.391 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,6%. Rezultatul net a fost un profit de 408.646 lei. Datoriile totale au crescut cu 4,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 179.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
5113892
Nr. Reg. Comerțului
J1994000143173 · EUID ROONRC.J1994000143173
Cod CAEN
3100 — Fabricarea de mobilă
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-01-24 (32 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
marcelprod.ro
Autoritate web
20/100 · locul 10.068.416 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Recenzii pe site
5,0/5 · 1 recenzii, declarate de firmă
Nota site-ului
5,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 20.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12345678
  1. M.C. ROXARHIV S.R.L. · 142 m · CAEN 8219
  2. FAMILY CARE MEDCENTER S.R.L. · 302 m · CAEN 8622
  3. DELYSAVCAR S.R.L. · 467 m · CAEN 4683
  4. POPASUL TRADITIONAL S.R.L. · 495 m · CAEN 5611
  5. VIOLAVCAR S.R.L. · 531 m · CAEN 4120
  6. SOFIAGA SRL · 589 m · CAEN 5610
  7. GIULIA SWEETS & FOOD S.R.L. · 679 m · CAEN 1071
  8. I-ONE DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. · 713 m · CAEN 6210

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202553,31 mil lei▲ 7,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
13,33 mil26,66 mil39,99 mil53,31 mil2023 · cifră de afaceri: 40.760.251 lei2023 · profit net: 579.884 lei20232024 · cifră de afaceri: 49.553.263 lei2024 · profit net: 670.215 lei20242025 · cifră de afaceri: 53.313.391 lei53,31 mil2025 · profit net: 408.646 lei2025
Salariați
179▼ 1,1%
20232025
Datorii totale
18,02 mil lei▲ 4,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 3100 · 3.088 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Galați · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,8% marjă · mai sus decât 41% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,8%
Creștere CA an/an
+7,6%
CA / salariat
297.840 lei
Datorii / active
21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,8%/an
Grad de îndatorare
21%
Angajați, în timp
230 → 179 (2021–2025, -22%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202553.313.391+7,6%408.646−39,0%0,8%18.022.17584.365.98768.420.981179
202449.553.263+21,6%670.215+15,6%1,4%17.310.00182.606.11368.451.386181
202340.760.251579.8841,4%10.698.47869.409.56565.414.433199
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
MARCEL PROD SRL, TUDOR VLADIMIRESCU
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

35

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
8.794 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
25
Valoare totală
81.915 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

10
Dosare în care firma apare ca parte
10
Ca creditor
6
Ca pârât
1
Ca debitor
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-19843/838/2026Judecătoria Liestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât
2024-08-2825983/300/2024Judecătoria Sectorul2bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2024-04-222201/289/2024Judecătoria ReghinpretenţiiFondReclamant
2024-04-08150/1371/2023/a3Curtea De Apel Targumuresconcordat preventivApelCreditor
2024-04-05150/1371/2023/a3Tribunalul Comercialmuresconcordat preventivFondCreditor
2024-03-071177/99/2024Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2023-10-1119196/233/2023Judecătoria Galativalidare poprireFondTerţ poprit
2023-06-23150/1371/2023Tribunalul Comercialmuresconcordat preventivFondCreditor
2022-07-12666/1285/2022Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2012-01-18568/111/2012Tribunalul Bihorprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DANIFELPOP SRL14041612radiată
FORMET SISTEM SRL18883818în funcțiune
MOBILA MP SRL26723540în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 9 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 107,34 mil lei, 218 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de mobilă · Galați

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARCEL PROD SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →