identitate. Intră în cont Pro
32 ANI PE PIAȚĂ

MDV CHIMICAL GRUP SRL

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 6056248J1994015212402Neplătitor TVAVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
787mii lei
▼ 1,6% vs. 2024
Profit net · 2025
465mii lei
▼ 8,5% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Vechime
32ani
din 1994
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MDV CHIMICAL GRUP SRL (CUI 6056248, nr. J1994015212402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1994. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 787 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, MDV CHIMICAL GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 787.294 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,6%. Rezultatul net a fost un profit de 464.618 lei. Datoriile totale au crescut cu 37,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6056248
Nr. Reg. Comerțului
J1994015212402 · EUID ROONRC.J1994015212402
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-08-18 (32 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALEEA TEISANI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
47 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 m250 mN12345678
  1. LOVE IS GLOWING S.R.L. · 223 m · CAEN 4771 · +12 firme la aceeași adresă
  2. ROCK STAR CONSTRUCT SRL · 278 m · CAEN 4683 · +1 firme la aceeași adresă
  3. TAROX INVEST S.R.L. · 311 m · CAEN 6820
  4. CASA VERDE STAR SRL · 373 m · CAEN 5510 · +2 firme la aceeași adresă
  5. SARONA RESIDENCE SRL · 405 m · CAEN 6812
  6. SAROSA PROSPER SRL · 409 m · CAEN 4645 · +1 firme la aceeași adresă
  7. PETIT DESIGN SRL · 420 m · CAEN 1419 · +1 firme la aceeași adresă
  8. BVLA BELLAQUA S.R.L. · 445 m · CAEN 7311 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025787 mii lei▼ 1,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
200 mii400 mii600 mii800 mii2023 · cifră de afaceri: 638.172 lei2023 · profit net: 397.936 lei20232024 · cifră de afaceri: 800.253 lei2024 · profit net: 507.581 lei20242025 · cifră de afaceri: 787.294 lei787 mii2025 · profit net: 464.618 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
96 mii lei▲ 37,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 6820 · 14.827 firme · mai sus decât 77% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
59,0% marjă · mai sus decât 83% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
59,0%
Creștere CA an/an
-1,6%
CA / salariat
196.824 lei
Datorii / active
12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
64,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+10,6%/an
Grad de îndatorare
12%
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025787.294−1,6%464.618−8,5%59,0%96.048820.157724.1094
2024800.253+25,4%507.581+27,6%63,4%70.111820.126767.0725
2023638.172397.93662,4%58.980716.299657.3196
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
M.V. COMERCIAL GRUP SRL1561931radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 787 mii lei, 4 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MDV CHIMICAL GRUP SRL

Este MDV CHIMICAL GRUP SRL o firmă activă?

Da. MDV CHIMICAL GRUP SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este MDV CHIMICAL GRUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, MDV CHIMICAL GRUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 06.11.2026).

Ce cifră de afaceri are MDV CHIMICAL GRUP SRL?

În 2025, MDV CHIMICAL GRUP SRL a avut o cifră de afaceri de 787.294 lei, în scădere cu 1,6% față de 2024, și un profit net de 464.618 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MDV CHIMICAL GRUP SRL?

În 2025, MDV CHIMICAL GRUP SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MDV CHIMICAL GRUP SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MDV CHIMICAL GRUP SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are MDV CHIMICAL GRUP SRL datorii la ANAF?

MDV CHIMICAL GRUP SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MDV CHIMICAL GRUP SRL?

Sediul social declarat al MDV CHIMICAL GRUP SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALEEA TEISANI.

Ce activitate are MDV CHIMICAL GRUP SRL?

Activitatea principală declarată a MDV CHIMICAL GRUP SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820).

Când a fost înființată MDV CHIMICAL GRUP SRL?

MDV CHIMICAL GRUP SRL a fost înregistrată pe 18.08.1994, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1994015212402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MDV CHIMICAL GRUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala