identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

ARCON INVEST SF S.R.L.

CAEN 2030 — Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
CUI 6529508J14/940/1994Plătitor TVA din 1994Verificat ANAF 16.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
20,87mil lei
▲ 17.105,8% vs. 2024
Profit net · 2025
12,49mil lei
▲ 445,8% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Contracte publice
8
SEAP · activ 2018
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ARCON INVEST SF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 20.867.052 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17.105,8%. Rezultatul net a fost un profit de 12.493.934 lei. Datoriile totale au crescut cu 349,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6529508
Nr. Reg. Comerțului
J14/940/1994 · EUID ROONRC.J14/940/1994
Cod CAEN
2030 — Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-12-13 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. KÖRŐSI CSOMA SÁNDOR · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
520009
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. MIKO-DENT SRL · 22 m · CAEN 8623
  2. SOCIETATE MIXTA ROMANO-GERMANA DE PROIECTARE SI PRODUCTIE V & K SRL · 66 m · CAEN 7111
  3. IMPEX A.M.K. SRL · 73 m · CAEN 4639 · +1 firme la aceeași adresă
  4. IT.CITY SOLUTIONS S.R.L. · 80 m · CAEN 4321 · +2 firme la aceeași adresă
  5. "PRODUCTIE SASAMISZ" SRL · 83 m · CAEN 2366 · +1 firme la aceeași adresă
  6. DRIVER SRL · 85 m · CAEN 4782 · +1 firme la aceeași adresă
  7. BARHOLE S.R.L. · 88 m · CAEN 5611
  8. PRODUCTIE "IN MEMORIAM" SZ.I. SRL · 100 m · CAEN 1424 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202520,87 mil lei▲ 17.105,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,22 mil10,43 mil15,65 mil20,87 mil2023 · cifră de afaceri: 140.558 lei2023 · profit net: -1.622.943 lei20232024 · cifră de afaceri: 121.279 lei2024 · profit net: -3.613.536 lei20242025 · cifră de afaceri: 20.867.052 lei20,87 mil2025 · profit net: 12.493.934 lei2025
Salariați
3▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
6,71 mil lei▲ 349,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2030 · 96 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Covasna · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
59,9% marjă · mai sus decât 96% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
59,9%
Creștere CA an/an
+17.105,8%
CA / salariat
6.955.684 lei
Datorii / active
24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-16,9%/an
Grad de îndatorare
24%
Angajați, în timp
4 → 3 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202520.867.052+999%12.493.93459,9%6.710.54627.882.53421.171.9883
2024121.279−13,7%-3.613.536—1.491.88917.946.70616.454.8174
2023140.558-1.622.943—273.23926.641.59226.368.3533
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-16.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

8

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
8
Valoare totală
61.603 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca creditor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-04-0910274/212/2025Judecătoria Constantacontestaţie la executare 1058/B/2019FondIntimat
2024-08-291421/119/2024Tribunalul Covasnadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2023-11-2813002/306/2021Tribunalul Sibiucontestaţie la executareApelIntimat
2023-04-111914/305/2023Judecătoria Sfantugheorghecontestaţie la executareFondIntimat
2021-12-2713002/306/2021Judecătoria Sibiucontestaţie la executareFondIntimat
2020-09-15616/1285/2020Tribunalul Comercialclujcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2019-07-114067/118/2019Tribunalul Constantacererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 20,87 mil lei, 3 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARCON INVEST SF S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →