identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MOARA CIBIN SA

CAEN 1061 — Fabricarea produselor de morărit
CUI 785205J1991000089326Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026moaracibin.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Înregistrat ANF (fitosanitar)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
251,26mil lei
▲ 3,7% vs. 2024
Profit net · 2025
19,16mil lei
▼ 1,3% vs. 2024
Salariați
465
▼ 3,7% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2018
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MOARA CIBIN SA a raportat o cifră de afaceri de 251.262.662 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,7%. Rezultatul net a fost un profit de 19.158.397 lei. Datoriile totale au crescut cu 25,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 465.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
785205
Nr. Reg. Comerțului
J1991000089326 · EUID ROONRC.J1991000089326
Cod CAEN
1061 — Fabricarea produselor de morărit
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Sibiu
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, ŞOS. ALBA IULIA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
550052

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin telefonul fix afișat pe el, identic cu cel declarat la ANAF.

Website
moaracibin.ro
Telefon
0269229651
Nota site-ului
7,4/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 21.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. GRABAU A.M. S.R.L. · 22 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ECOSOFT SRL · 32 m · CAEN 6210 · +8 firme la aceeași adresă
  3. ALPHA TRANSPORT S.R.L. · 34 m · CAEN 4941 · +4 firme la aceeași adresă
  4. CORIFARM S.R.L. · 36 m · CAEN 5231 · +1 firme la aceeași adresă
  5. GLOBAL BUSINESS COMPANY SRL · 50 m · CAEN 7221
  6. D & DUO S.R.L. · 53 m · CAEN 5530
  7. COSMIC SRL · 55 m · CAEN 7132 · +1 firme la aceeași adresă
  8. ITCONSTRUCTION S.R.L. · 59 m · CAEN 8009 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025251,26 mil lei▲ 3,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
62,82 mil125,63 mil188,45 mil251,26 mil2023 · cifră de afaceri: 247.574.934 lei2023 · profit net: 11.726.155 lei20232024 · cifră de afaceri: 242.205.987 lei2024 · profit net: 19.405.505 lei20242025 · cifră de afaceri: 251.262.662 lei251,26 mil2025 · profit net: 19.158.397 lei2025
Salariați
465▼ 3,7%
20232025
Datorii totale
126,03 mil lei▲ 25,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1061 · 313 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Sibiu · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,6% marjă · mai sus decât 73% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,6%
Creștere CA an/an
+3,7%
CA / salariat
540.350 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,6%/an
Lichiditate curentă
0,69
Grad de îndatorare
50%
Scor Z-Altman
2,30 (zonă gri)
Angajați, în timp
421 → 465 (2021–2025, +10%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025251.262.662+3,7%19.158.397−1,3%7,6%126.034.115249.982.070121.177.721465
2024242.205.987−2,2%19.405.505+65,5%8,0%100.758.653212.794.779108.015.744483
2023247.574.93411.726.1554,7%96.019.489206.582.948106.109.750427
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: Sibiu, str. Şos. Alba Iulia, Nr. 70, jud. Sibiu; punct de lucru: Sibiu, str. Şos. Alba Iulia, Nr. 70, jud. Sibiu
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Autorizație de exploatare linie ferată industrială (LFI) ASFR
LFI: SC MOARA CIBIN S.A.; ISF Brașov
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
AE 894expirat11.05.2026Autoritatea de Siguranță Feroviară Română (ASFR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
287 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

13
Dosare în care firma apare ca parte
13
Ca creditor
8
Ca reclamant
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-07-1120776/4/2025Judecătoria Sectorul4bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2023-05-24949/119/2021/a2Tribunalul Covasnacontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2023-03-064846/105/2022/a1Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondIntimat
2022-12-093212/306/2022Curtea De Apel Albaiuliaacţiune în constatareApelApelant Reclamant
2022-11-174846/105/2022Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2022-08-263212/306/2022Tribunalul Sibiuacţiune în constatare declinatFondReclamant
2022-08-04750/1285/2022Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2022-03-183212/306/2022Judecătoria Sibiuacţiune în constatareFondReclamant
2021-08-16949/119/2021Tribunalul Covasnadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2017-11-295517/85/2017Tribunalul Sibiuprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
COMCEREAL SA8129044radiată
AGROPAN SRL10729016în funcțiune
EXTRA SIB SA7086107radiată
TOP CONT SRL14307090în funcțiune

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 9 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 8 active, cifră de afaceri cumulată 342,86 mil lei, 470 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea produselor de morărit · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOARA CIBIN SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →