identitate. Intră în cont Pro
29 ANI PE PIAȚĂ

CASSTIL-COM SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 8875630J1996000787247Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 13.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
841mii lei
▼ 5,7% vs. 2024
Profit net · 2025
24mii lei
▼ 46,9% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
199
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CASSTIL-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 840.635 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,7%. Rezultatul net a fost un profit de 24.361 lei. Datoriile totale au crescut cu 39,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8875630
Nr. Reg. Comerțului
J1996000787247 · EUID ROONRC.J1996000787247
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1996-10-22 (29 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Sat Săsar Com. Recea
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, SAT SĂSAR COM. RECEA, STR. EROILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025841 mii lei▼ 5,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
223 mii446 mii669 mii892 mii2023 · cifră de afaceri: 839.778 lei2023 · profit net: 99.326 lei20232024 · cifră de afaceri: 891.733 lei2024 · profit net: 45.888 lei20242025 · cifră de afaceri: 840.635 lei841 mii2025 · profit net: 24.361 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
162 mii lei▲ 39,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 32% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Maramureș · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,9% marjă · mai sus decât 41% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,9%
Creștere CA an/an
-5,7%
CA / salariat
280.212 lei
Datorii / active
24%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+11,7%/an
Grad de îndatorare
24%
Angajați, în timp
2 → 3 (2021–2025, +50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025840.635−5,7%24.361−46,9%2,9%162.015671.523509.5083
2024891.733+6,2%45.888−53,8%5,1%115.986650.443534.4573
2023839.77899.32611,8%139.049660.534521.4852
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

199

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
101
Valoare totală
103.274 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
98
Valoare totală
113.904 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CASSTIL-COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →