identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

NICOLTEX SRL

CAEN 1412 — Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
CUI 14347477J10/554/2001Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 10.10.2026perdeco.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,92mil lei
▲ 25,5% vs. 2024
Profit net · 2025
70mii lei
▼ 85,5% vs. 2024
Salariați
5
▼ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
106
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, NICOLTEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.919.931 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 25,5%. Rezultatul net a fost un profit de 69.568 lei. Datoriile totale au crescut cu 36,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14347477
Nr. Reg. Comerțului
J10/554/2001 · EUID ROONRC.J10/554/2001
Cod CAEN
1412 — Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 1423. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-12-13 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, CAR. CRÎNG 2
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
120290
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
perdeco.ro
Email
office@perdeco.ro
Nota site-ului
6,1/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 07.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20253,92 mil lei▲ 25,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
980 mii1,96 mil2,94 mil3,92 mil2023 · cifră de afaceri: 3.536.489 lei2023 · profit net: 683.103 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.123.395 lei2024 · profit net: 479.744 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.919.931 lei3,92 mil2025 · profit net: 69.568 lei2025
Salariați
5▼ 16,7%
20232025
Datorii totale
2,13 mil lei▲ 36,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1412 · 86 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,8% marjă · mai sus decât 38% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,8%
Creștere CA an/an
+25,5%
CA / salariat
783.986 lei
Datorii / active
80%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+11,1%/an
Grad de îndatorare
80%
Angajați, în timp
6 → 5 (2021–2025, -17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.919.931+25,5%69.568−85,5%1,8%2.125.0882.668.029549.5525
20243.123.395−11,7%479.744−29,8%15,4%1.559.0832.722.0231.166.9766
20233.536.489683.10319,3%1.211.6672.311.7171.100.2776
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

106

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
19.845 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
102
Valoare totală
168.715 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
TRUFI INVEST EUROPE S.R.L.38542726în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 5,53 mil lei, 9 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NICOLTEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →