identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

LUFIN CONSULTING SRL

CAEN 6619 — Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
CUI 16101257J2004001297403Neplătitor TVAVerificat ANAF 15.10.2026ActivăIntermediar de credite (ANPC)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
578mii €
▲ 6,0% vs. 2024
Profit net · 2025
173mii €
▼ 22,1% vs. 2024
Salariați
11
▲ 10,0% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LUFIN CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.912.895 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,5%. Rezultatul net a fost un profit de 873.982 lei. Datoriile totale au scăzut cu 74,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16101257
Nr. Reg. Comerțului
J2004001297403 · EUID ROONRC.J2004001297403
Cod CAEN
6619 — Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-02-03 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. BABA NOVAC
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
31621
Contact declarat
15 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 39 firme.

100 mN1234
  1. NOCI BUTO IMPEX S.R.L. · 52 m · CAEN 4711 · +35 firme la aceeași adresă
  2. TRIDENT SRL · 90 m · CAEN 3250 · +1 firme la aceeași adresă
  3. MAGIC PROD SHOP SRL · 96 m · CAEN 1107
  4. SIVA SRL · 97 m · CAEN 1413

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025578 mii €▲ 6,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
144 mii289 mii433 mii578 mii2023 · cifră de afaceri: 403.506 €2023 · profit net: 99.790 €20232024 · cifră de afaceri: 544.661 €2024 · profit net: 222.540 €20242025 · cifră de afaceri: 577.600 €578 mii2025 · profit net: 173.303 €2025
Salariați
11▲ 10,0%
20232025
Datorii totale
48 mii €▼ 75,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6619 · 1.766 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
30,0% marjă · mai sus decât 49% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
30,0%
Creștere CA an/an
+6,0%
CA / salariat
52.509 €
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,8%/an
Grad de îndatorare
22%
Angajați, în timp
8 → 11 (2021–2025, +38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025577.600+6,0%173.303−22,1%30,0%48.340221.690173.35011
2024544.661+35,0%222.540+123%40,9%194.843415.528222.58910
2023403.50699.79024,7%29.080128.91999.8399
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Intermediar de credite înregistrat (ANPC)
INTERMEDIAR DE CREDITE LEGAT; în numele: ING; Registru Intermediari Credite ING
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-01-1215220/3/2025Curtea De Apel BucurestipretentiiApelIntimat
2025-05-0515220/3/2025Tribunalul Bucurestipretentii 60293 LEIFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
LUFIN SOLUTIONS SRL37212452în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 3,06 mil lei, 11 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LUFIN CONSULTING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →