identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

EZILIN BLUE SRL

CAEN 4740 — Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
CUI 17952154J2005001038014Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,97mil lei
▼ 13,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−201mii lei
▼ 165,8% vs. 2024
Salariați
10
— constant
Vechime
21ani
din 2005
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EZILIN BLUE SRL (CUI 17952154, nr. J2005001038014) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Aiud, județul Alba, înființată în 2005. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,97 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, EZILIN BLUE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.967.960 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 13,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 201.369 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-201.369 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17952154
Nr. Reg. Comerțului
J2005001038014 · EUID ROONRC.J2005001038014
Cod CAEN
4740 — Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-09-14 (21 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Aiud
Adresă
JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. IULIU MANIU · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. NORTHDAN SOFT S.R.L. · 39 m · CAEN 6210
  2. BELA DEVELOPMENT FAMILY SRL · 40 m · CAEN 5630
  3. IOLO NETWORK S.R.L. · 58 m · CAEN 4791
  4. LUK DE LUX LORINCZ SRL · 63 m · CAEN 5611 · +3 firme la aceeași adresă
  5. EMILY SUIT-UP COURIER S.R.L. · 68 m · CAEN 5320
  6. NIKOLAS JIBU TRANS S.R.L. · 90 m · CAEN 4941
  7. LABTEST S.R.L. · 100 m · CAEN 7120
  8. COMPREST V E C SRL · 101 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,97 mil lei▼ 13,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
857 mii1,71 mil2,57 mil3,43 mil2023 · cifră de afaceri: 3.383.112 lei2023 · profit net: 189.954 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.429.734 lei2024 · profit net: 306.115 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.967.960 lei2,97 mil2025 · profit net: -201.369 lei2025
Salariați
10
20232025
Datorii totale
2,53 mil lei▲ 16,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4740 · 1.586 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 91% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-6,8% marjă · mai sus decât 18% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,8%
Creștere CA an/an
-13,5%
CA / salariat
296.796 lei
Datorii / active
61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-12,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,5%/an
Grad de îndatorare
61%
Angajați, în timp
8 → 10 (2021–2025, +25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.967.960−13,5%-201.369−166%-6,8%2.526.6454.174.9821.648.33710
20243.429.734+1,4%306.115+61,2%8,9%2.165.0384.006.6531.849.70610
20233.383.112189.9545,6%1.512.6453.056.2361.543.5919
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-241012/298/2026Judecătoria Sebespretenţii 26934,6FondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
EZILIN LORANGE SRL16676000radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 2,97 mil lei, 10 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EZILIN BLUE SRL

Este EZILIN BLUE SRL o firmă activă?

Da. EZILIN BLUE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este EZILIN BLUE SRL plătitoare de TVA?

Da, EZILIN BLUE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2007 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO17952154.

Ce cifră de afaceri are EZILIN BLUE SRL?

În 2025, EZILIN BLUE SRL a avut o cifră de afaceri de 2.967.960 lei, în scădere cu 13,5% față de 2024, și o pierdere netă de 201.369 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are EZILIN BLUE SRL?

În 2025, EZILIN BLUE SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este EZILIN BLUE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EZILIN BLUE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.10.2026.

Are EZILIN BLUE SRL procese în instanță?

Da, EZILIN BLUE SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are EZILIN BLUE SRL datorii la ANAF?

EZILIN BLUE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EZILIN BLUE SRL?

Sediul social declarat al EZILIN BLUE SRL este în JUD. ALBA, MUN. AIUD, STR. IULIU MANIU.

Ce activitate are EZILIN BLUE SRL?

Activitatea principală declarată a EZILIN BLUE SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740).

Când a fost înființată EZILIN BLUE SRL?

EZILIN BLUE SRL a fost înregistrată pe 14.09.2005, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2005001038014.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EZILIN BLUE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala