identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

NICOLA SABB SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 18129130J2005002002027Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 13.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Punct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
20,02mil lei
▲ 9,0% vs. 2024
Profit net · 2025
3,58mil lei
▲ 22,7% vs. 2024
Salariați
85
▼ 2,3% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2019
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, NICOLA SABB SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.021.063 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,0%. Rezultatul net a fost un profit de 3.581.646 lei. Datoriile totale au crescut cu 45,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 85.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18129130
Nr. Reg. Comerțului
J2005002002027 · EUID ROONRC.J2005002002027
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-11-15 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Orş. Pâncota
Adresă
JUD. ARAD, ORŞ. PÂNCOTA, STR. CLOŞCA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
315600

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 9 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202520,02 mil lei▲ 9,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,03 mil10,07 mil15,10 mil20,13 mil2023 · cifră de afaceri: 20.133.431 lei2023 · profit net: 4.267.966 lei20232024 · cifră de afaceri: 18.375.319 lei2024 · profit net: 2.917.896 lei20242025 · cifră de afaceri: 20.021.063 lei20,02 mil2025 · profit net: 3.581.646 lei2025
Salariați
85▼ 2,3%
20232025
Datorii totale
6,74 mil lei▲ 45,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1071 · 5.744 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Arad · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
17,9% marjă · mai sus decât 87% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
17,9%
Creștere CA an/an
+9,0%
CA / salariat
235.542 lei
Datorii / active
65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
95,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+8,4%/an
Grad de îndatorare
65%
Angajați, în timp
87 → 85 (2022–2025, -2%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202520.021.063+9,0%3.581.646+22,7%17,9%6.737.84810.439.8803.760.96985
202418.375.319−8,7%2.917.896−31,6%15,9%4.616.6717.650.3983.097.21887
202320.133.4314.267.96621,2%2.688.4756.557.7963.900.55090
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Cofetărie / brutărie înregistrată DSVSA
2 locații: PANCOTA,str. CLOSCA nr.3, jud. ARAD; Pancota, Str. Closca, Nr. 2
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 16.10.2026
Puncte de activitate verificate · 2

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Cofetărie / brutărie 2

  • Pancota, Str. Closca, Nr. 2
  • PANCOTA,str. CLOSCA nr.3, jud. ARAD

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
807 lei
Ultimul an
2019

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NICOLA SABB SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →