identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

SEBAGRO 2007 SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 21059272J2007000213100Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 12.10.2026ActivăDepozit autorizat MADR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
10,18mil lei
▲ 92,9% vs. 2024
Profit net · 2025
1,31mil lei
▲ 25.132,6% vs. 2024
Salariați
6
▼ 14,3% vs. 2024
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SEBAGRO 2007 SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.180.390 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 92,9%. Rezultatul net a fost un profit de 1.312.852 lei. Datoriile totale au crescut cu 55,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21059272
Nr. Reg. Comerțului
J2007000213100 · EUID ROONRC.J2007000213100
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-02-12 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202510,18 mil lei▲ 92,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,24 mil8,47 mil12,71 mil16,94 mil2023 · cifră de afaceri: 16.943.158 lei2023 · profit net: 1.214.326 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.278.490 lei2024 · profit net: 5.203 lei20242025 · cifră de afaceri: 10.180.390 lei10,18 mil2025 · profit net: 1.312.852 lei2025
Salariați
6▼ 14,3%
20232025
Datorii totale
7,17 mil lei▲ 55,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,9% marjă · mai sus decât 61% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,9%
Creștere CA an/an
+92,9%
CA / salariat
1.696.732 lei
Datorii / active
37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,7%/an
Grad de îndatorare
37%
Angajați, în timp
7 → 6 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202510.180.390+92,9%1.312.852+999%12,9%7.167.24619.609.18912.841.6726
20245.278.490−68,8%5.203−99,6%0,1%4.611.45217.733.50513.610.4457
202316.943.1581.214.3267,2%6.482.76619.545.09613.605.2428
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: Baza Mihailesti; capacitate 21000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
BZ/0008852valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
spațiu: PL.CIORANCA; capacitate 3000 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
BZ/0009384valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-05522/114/2026Tribunalul Buzaudeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
AGRORAID S.R.L.43367117în funcțiune
SEBCOOP MOVILA BANULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ48331009în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 24,95 mil lei, 13 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SEBAGRO 2007 SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →