identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

AGROMAS GRUP SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 21350076J2007000166219Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturaagromas.roActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
242,79mil lei
▲ 10,9% vs. 2024
Profit net · 2025
2,82mil lei
▲ 48,4% vs. 2024
Salariați
36
▼ 10,0% vs. 2024
Contracte publice
3
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, AGROMAS GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 242.789.479 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,9%. Rezultatul net a fost un profit de 2.816.917 lei. Datoriile totale au scăzut cu 7,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 36.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21350076
Nr. Reg. Comerțului
J2007000166219 · EUID ROONRC.J2007000166219
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-03-14 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ialomiţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
agromas.ro
Ultima schimbare
platformă schimbată: — → WooCommerce · 11.10.2026

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025242,79 mil lei▲ 10,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
60,70 mil121,39 mil182,09 mil242,79 mil2023 · cifră de afaceri: 235.039.496 lei2023 · profit net: 1.931.669 lei20232024 · cifră de afaceri: 218.892.453 lei2024 · profit net: 1.897.648 lei20242025 · cifră de afaceri: 242.789.479 lei242,79 mil2025 · profit net: 2.816.917 lei2025
Salariați
36▼ 10,0%
20232025
Datorii totale
70,72 mil lei▼ 7,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ialomița · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,2% marjă · mai sus decât 30% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,2%
Creștere CA an/an
+10,9%
CA / salariat
6.744.152 lei
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+16,8%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
37 → 36 (2021–2025, -3%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025242.789.479+10,9%2.816.917+48,4%1,2%70.720.92489.362.32018.793.61236
2024218.892.453−6,9%1.897.648−1,8%0,9%76.471.56395.794.04219.537.80740
2023235.039.4961.931.6690,8%61.936.17284.532.27922.737.98539
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: Com.Cosâmbești,Șos.Slobozia-Țăndărei,nr.154,,Jud.Ialomița; punct de lucru: Com.Cosâmbești,Tarla 172,parcela 13,BF 275,Jud.Ialomița
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: Com. Cosâmbești,Șos.Slobozia-Țăndărei,Nr.154,Jud.Ialomița; punct de lucru: Com.Cosâmbești,Tarla 172,parcela 13,BF 275,Jud.Ialomița
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
AGROMAS GRUP S.R.L., COSAMBESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
32.832 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

30
Dosare în care firma apare ca parte
30
Ca creditor
7
Ca pârât
7
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-015059/228/2025/a1Judecătoria Faureialte cereri -restituire cauţiune-FondIntimat
2026-08-2114607/196/2026Judecătoria Brailacontestaţie la executare ŞI RESTRÂNGERE EXECUTARE SILITĂFondIntimat
2026-07-29809/113/2026/a3Tribunalul Brailacontestaţie creanţe tabel preliminar BPI 18550/16.07.2026FondIntimat
2026-07-155900/312/2023Tribunalul Ialomitacontestaţie la executareApelIntimat
2026-05-11639/116/2026Tribunalul Calarasideschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2026-02-271637/202/2026Judecătoria Calarasicontestaţie la executareFondIntimat
2026-02-25806/98/2025*Curtea De Apel Bucurestisuspendare executare act administrativRecursRecurent Pârât
2025-12-04806/98/2025*Tribunalul Ialomitasuspendare executare act administrativFondPârât Pârât
2025-11-195058/228/2025Judecătoria Faureicontestaţie la executare dosar executare 116/2025 BEJ MANDRILAFondIntimat
2025-11-195059/228/2025Judecătoria Faureisuspendare provizorie dosar executare 116/2025 BEJ MANDRILAFondIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DROPIMEX SRL6671960în funcțiune
GREEN LAND SRL22210267radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 7 active, cifră de afaceri cumulată 269,36 mil lei, 101 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Ialomița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AGROMAS GRUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →