identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

DROPIMEX SRL

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 6671960J1994001072210Plătitor TVA din 1997Verificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,31mil lei
▲ 47,7% vs. 2024
Profit net · 2025
1,11mil lei
▲ 105,5% vs. 2024
Salariați
10
— constant
Vechime
31ani
din 1994
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DROPIMEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.309.330 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 47,7%. Rezultatul net a fost un profit de 1.105.556 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
6671960
Nr. Reg. Comerțului
J1994001072210 · EUID ROONRC.J1994001072210
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1994-12-29 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20257,31 mil lei▲ 47,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,83 mil3,65 mil5,48 mil7,31 mil2023 · cifră de afaceri: 5.285.860 lei2023 · profit net: 122.558 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.948.078 lei2024 · profit net: 537.952 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.309.330 lei7,31 mil2025 · profit net: 1.105.556 lei2025
Salariați
10
20232025
Datorii totale
13,50 mil lei▼ 13,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ialomița · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
15,1% marjă · mai sus decât 64% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,1%
Creștere CA an/an
+47,7%
CA / salariat
730.933 lei
Datorii / active
43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,7%/an
Grad de îndatorare
43%
Angajați, în timp
13 → 10 (2021–2025, -23%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.309.330+47,7%1.105.556+106%15,1%13.495.68831.152.94117.672.08810
20244.948.078−6,4%537.952+339%10,9%15.619.18632.760.88317.149.97710
20235.285.860122.5582,3%12.765.90522.117.4509.354.62212
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca reclamant
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-02-06789/312/2026Judecătoria Sloboziasuccesiune defunct TUDORACHE C. ŞTEFAN, stabilire masă succesorală, hot. V./C.FondReclamant
2024-05-213645/312/2024Judecătoria Sloboziahotarâre care sa tina loc de act autenticFondReclamant
2024-05-213646/312/2024Judecătoria Sloboziahotarâre care sa tina loc de act autenticFondReclamant
2024-05-213647/312/2024Judecătoria Sloboziahotarâre care sa tina loc de act autenticFondReclamant
2024-05-213648/312/2024Judecătoria Sloboziahotarâre care sa tina loc de act autenticFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGROMAS GRUP SRL21350076în funcțiune
GREEN LAND SRL22210267radiată
HELLIANTUS SRL15196500în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 7 active, cifră de afaceri cumulată 269,36 mil lei, 101 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Ialomița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DROPIMEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →