identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

MOTOSOFT SRL

CAEN 4540 — Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
CUI 29688782J40/1303/2012Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 04.11.2026RO e-Facturamotosoft.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,59mil lei
▼ 28,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−359mii lei
▼ 124,2% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MOTOSOFT SRL (CUI 29688782, nr. J40/1303/2012) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2012. Activitatea principală: comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN 4540). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,59 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, MOTOSOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.589.290 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 28,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 359.256 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-359.256 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
29688782
Nr. Reg. Comerțului
J40/1303/2012 · EUID ROONRC.J40/1303/2012
Cod CAEN
4540 — Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4618, 4673, 4783, 4792, 9532. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-02-14 (14 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA UCEA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40937
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 mN123456
  1. MIKY & CRIS COM SRL · 24 m · CAEN 5211 · +5 firme la aceeași adresă
  2. RODICRIS 2002 SRL · 26 m · CAEN 4711 · +4 firme la aceeași adresă
  3. TOOTH AND MOOD S.R.L. · 33 m · CAEN 8042 · +6 firme la aceeași adresă
  4. CRISTI GENERAL INVEST SRL · 52 m · CAEN 4711 · +7 firme la aceeași adresă
  5. VALICOR TRANS S.R.L. · 54 m · CAEN 4932 · +5 firme la aceeași adresă
  6. CONYROM ADVERTISING S.R.L. · 65 m · CAEN 4941 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,59 mil lei▼ 28,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
909 mii1,82 mil2,73 mil3,64 mil2023 · cifră de afaceri: 2.083.054 lei2023 · profit net: 458.965 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.637.652 lei2024 · profit net: 1.483.606 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.589.290 lei2,59 mil2025 · profit net: -359.256 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
2,44 mil lei▼ 4,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4540 · 122 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-13,9% marjă · mai sus decât 28% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-13,9%
Creștere CA an/an
-28,8%
CA / salariat
647.323 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-13,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+59,9%/an
Grad de îndatorare
48%
Angajați, în timp
2 → 4 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.589.290−28,8%-359.256−124%-13,9%2.435.7505.042.7312.606.9814
20243.637.652+74,6%1.483.606+223%40,8%2.547.5835.513.8202.966.2375
20232.083.054458.96522,0%1.808.1113.290.7421.482.6314
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-2531370/300/2025Tribunalul Bucurestinulitate act juridicApelApelant
2026-06-1021657/300/2025Tribunalul BucurestipretenţiiApelApelant
2025-10-1631370/300/2025Judecătoria Sectorul2bucurestianulare act hot FGA 1351578/2025, pretentiiFondReclamant
2025-07-2221657/300/2025Judecătoria Sectorul2bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2024-11-279235/192/2024Judecătoria Bolintinvalevalidare poprireFondTerţ poprit
2024-07-316879/269/2024Judecătoria Oltenitavalidare poprireFondTerţ poprit
2023-09-1920555/299/2022Tribunalul BucurestipretenţiiApelIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2018-11-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MOTOSOFT SRL

Este MOTOSOFT SRL o firmă activă?

Da. MOTOSOFT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este MOTOSOFT SRL plătitoare de TVA?

Da, MOTOSOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22.11.2017 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO29688782.

Ce cifră de afaceri are MOTOSOFT SRL?

În 2025, MOTOSOFT SRL a avut o cifră de afaceri de 2.589.290 lei, în scădere cu 28,8% față de 2024, și o pierdere netă de 359.256 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MOTOSOFT SRL?

În 2025, MOTOSOFT SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MOTOSOFT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MOTOSOFT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are MOTOSOFT SRL procese în instanță?

Da, MOTOSOFT SRL apare în 7 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MOTOSOFT SRL datorii la ANAF?

MOTOSOFT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MOTOSOFT SRL?

Sediul social declarat al MOTOSOFT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALEEA UCEA.

Ce activitate are MOTOSOFT SRL?

Activitatea principală declarată a MOTOSOFT SRL este „Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor” (cod CAEN 4540).

Când a fost înființată MOTOSOFT SRL?

MOTOSOFT SRL a fost înregistrată pe 14.02.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/1303/2012.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOTOSOFT  SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala