identitate. Intră în cont Pro
14 ANI PE PIAȚĂ

GRAND MOULIN SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 30012503J2012002317237Plătitor TVA din 2012Verificat ANAF 28.10.2026RO e-Facturagrandmoulin.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,54mil lei
▼ 47,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−1,40mil lei
▼ 47,2% vs. 2024
Salariați
20
▼ 51,2% vs. 2024
Vechime
14ani
din 2012
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GRAND MOULIN SRL (CUI 30012503, nr. J2012002317237) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Rudeni, orașul Chitila, județul Ilfov, înființată în 2012. Activitatea principală: fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071). Este plătitoare de TVA din 2012. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,54 mil lei și 20 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, GRAND MOULIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.535.055 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 47,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.396.614 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 20.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (14.541.461 lei) depășesc activele totale (4.320.818 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-10.215.352 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-1.396.614 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
30012503
Nr. Reg. Comerțului
J2012002317237 · EUID ROONRC.J2012002317237
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2012-04-02 (14 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Rudeni Orş. Chitila
Adresă
JUD. ILFOV, SAT RUDENI ORŞ. CHITILA, STR RUDENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77046
Contact declarat
5 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 m250 m500 mN123456
  1. IMG HORIZON S.R.L. · 14 m · CAEN 4690 · +3 firme la aceeași adresă
  2. DEBITARE ÎNDOIRE SUDURA S.R.L. · 36 m · CAEN 4612 · +4 firme la aceeași adresă
  3. GURAN & CO IMPEX SRL · 320 m · CAEN 4690 · +11 firme la aceeași adresă
  4. TUBLOROM SRL · 575 m · CAEN 4663
  5. VISION TRADING GRUP SRL · 605 m · CAEN 4778
  6. BLUE PROJECT DEVELOPMENT S.R.L. · 876 m · CAEN 4110 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,54 mil lei▼ 47,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,23 mil4,47 mil6,70 mil8,94 mil2023 · cifră de afaceri: 8.936.629 lei2023 · profit net: 752.488 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.719.153 lei2024 · profit net: -948.632 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.535.055 lei3,54 mil2025 · profit net: -1.396.614 lei2025
Salariați
20▼ 51,2%
20232025
Datorii totale
14,54 mil lei▲ 6,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1071 · 5.739 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-39,5% marjă · mai sus decât 14% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-39,5%
Creștere CA an/an
-47,4%
CA / salariat
176.753 lei
Datorii / active
337%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-4,4%/an
Lichiditate curentă
0,05
Grad de îndatorare
336%
Scor Z-Altman
-7,79 (zonă de risc)
Angajați, în timp
38 → 20 (2021–2025, -47%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.535.055−47,4%-1.396.614-39,5%14.541.4614.320.818-10.215.35220
20246.719.153−24,8%-948.632−226%-14,1%13.630.5544.888.627-8.818.73841
20238.936.629752.4888,4%13.506.2985.716.548-7.870.10654
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

GRAND MOULIN OSIM 2013

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca pârât
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-12-225774/3/2019Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat
2025-06-0318228/94/2025Judecătoria Bufteavalidare poprire 3731/2024FondTerţ poprit
2024-03-072420/315/2024Judecătoria Targovistevalidare poprire dosar executare 2741/2023FondTerţ poprit
2023-08-1615200/303/2023Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2023-07-2722775/3/2023Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat manuaFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
FOUR LEAF CLOVER (TOWIU) S.R.L.45692785în funcțiune
IDENTITY MANAGEMENT S.R.L.45906803în funcțiune
KATHERINE'S GARDEN S.R.L.48913635în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 4 active, cifră de afaceri cumulată 3,60 mil lei, 21 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

15

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 15 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GRAND MOULIN SRL

Este GRAND MOULIN SRL o firmă activă?

Da. GRAND MOULIN SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este GRAND MOULIN SRL plătitoare de TVA?

Da, GRAND MOULIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.06.2012 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO30012503.

Ce cifră de afaceri are GRAND MOULIN SRL?

În 2025, GRAND MOULIN SRL a avut o cifră de afaceri de 3.535.055 lei, în scădere cu 47,4% față de 2024, și o pierdere netă de 1.396.614 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GRAND MOULIN SRL?

În 2025, GRAND MOULIN SRL a raportat un număr mediu de 20 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GRAND MOULIN SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GRAND MOULIN SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are GRAND MOULIN SRL procese în instanță?

Da, GRAND MOULIN SRL apare în 5 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are GRAND MOULIN SRL datorii la ANAF?

GRAND MOULIN SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GRAND MOULIN SRL?

Sediul social declarat al GRAND MOULIN SRL este în JUD. ILFOV, SAT RUDENI ORŞ. CHITILA, STR RUDENI.

Ce activitate are GRAND MOULIN SRL?

Activitatea principală declarată a GRAND MOULIN SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071).

Când a fost înființată GRAND MOULIN SRL?

GRAND MOULIN SRL a fost înregistrată pe 02.04.2012, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2012002317237.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRAND MOULIN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala