identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

EDERA INVEST SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 3900023J1992026511404Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 04.11.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
14,12mil lei
▲ 7,2% vs. 2024
Profit net · 2025
254mii lei
▼ 81,4% vs. 2024
Salariați
58
▲ 7,4% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

EDERA INVEST SRL (CUI 3900023, nr. J1992026511404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1993. Activitatea principală: fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071). Este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,12 mil lei și 58 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, EDERA INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.124.587 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,2%. Rezultatul net a fost un profit de 254.366 lei. Datoriile totale au scăzut cu 2,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 58.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3900023
Nr. Reg. Comerțului
J1992026511404 · EUID ROONRC.J1992026511404
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-05-11 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. COZIA, COMPLEX ZIDURI VII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. TEHNOMET GRUP INDUSTRIAL S.R.L. · 37 m · CAEN 4690
  2. DOMISOR S.R.L. · 41 m · CAEN 4751 · +7 firme la aceeași adresă
  3. COFFEE & CHILL S.R.L. · 51 m · CAEN 5630
  4. AURANA COMIMPEX SRL · 55 m · CAEN 5141 · +11 firme la aceeași adresă
  5. DIMO CONCEPT S.R.L. · 60 m · CAEN 7112
  6. ANA-ELENA DESIGN S.R.L. · 64 m · CAEN 1419 · +2 firme la aceeași adresă
  7. AUTO FREIBURG SERVICE SRL · 67 m · CAEN 4781
  8. EDY C.C. IMPEX 94 SRL · 69 m · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202514,12 mil lei▲ 7,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,53 mil7,06 mil10,59 mil14,12 mil2023 · cifră de afaceri: 13.815.249 lei2023 · profit net: 2.120.879 lei20232024 · cifră de afaceri: 13.178.044 lei2024 · profit net: 1.365.337 lei20242025 · cifră de afaceri: 14.124.587 lei14,12 mil2025 · profit net: 254.366 lei2025
Salariați
58▲ 7,4%
20232025
Datorii totale
2,59 mil lei▼ 2,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1071 · 5.739 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
1,8% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,8%
Creștere CA an/an
+7,2%
CA / salariat
243.527 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,3%/an
Grad de îndatorare
30%
Angajați, în timp
48 → 58 (2021–2025, +21%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202514.124.587+7,2%254.366−81,4%1,8%2.593.9488.643.2335.773.78558
202413.178.044−4,6%1.365.337−35,6%10,4%2.662.7028.520.0945.467.89254
202313.815.2492.120.87915,4%2.230.0337.036.9354.303.40256
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BEDII IMPEX SRL7666856radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 14,12 mil lei, 58 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre EDERA INVEST SRL

Este EDERA INVEST SRL o firmă activă?

Da. EDERA INVEST SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este EDERA INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, EDERA INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.1995 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO3900023.

Ce cifră de afaceri are EDERA INVEST SRL?

În 2025, EDERA INVEST SRL a avut o cifră de afaceri de 14.124.587 lei, în creștere cu 7,2% față de 2024, și un profit net de 254.366 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are EDERA INVEST SRL?

În 2025, EDERA INVEST SRL a raportat un număr mediu de 58 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este EDERA INVEST SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care EDERA INVEST SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are EDERA INVEST SRL datorii la ANAF?

EDERA INVEST SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul EDERA INVEST SRL?

Sediul social declarat al EDERA INVEST SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. COZIA, COMPLEX ZIDURI VII.

Ce activitate are EDERA INVEST SRL?

Activitatea principală declarată a EDERA INVEST SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071).

Când a fost înființată EDERA INVEST SRL?

EDERA INVEST SRL a fost înregistrată pe 11.05.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1992026511404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
EDERA INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala