identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 40062010J2018000981014Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivăPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,04mil lei
▼ 7,1% vs. 2024
Profit net · 2025
76mii lei
▲ 6.368,6% vs. 2024
Salariați
10
▼ 9,1% vs. 2024
Contracte publice
141
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. (CUI 40062010, nr. J2018000981014) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sebeș, județul Alba, înființată în 2018. Activitatea principală: fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,04 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.035.789 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,1%. Rezultatul net a fost un profit de 76.071 lei. Datoriile totale au crescut cu 38,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40062010
Nr. Reg. Comerțului
J2018000981014 · EUID ROONRC.J2018000981014
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-10-26 (8 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Sebeş
Adresă
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, BLD. LUCIAN BLAGA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515800
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. IZVORUL COOPERATIVA DE CREDIT SEBES · 42 m · CAEN 6512 · +1 firme la aceeași adresă
  2. FOCUS MOBILE SERVICE SRL · 60 m · CAEN 9512 · +1 firme la aceeași adresă
  3. CONSTRUCTII CONFORT · 140 m · +8 firme la aceeași adresă
  4. FIL-POL MASTER S.R.L. · 159 m · CAEN 4399
  5. GENERAL BETON FRATI SRL · 160 m · CAEN 2663
  6. MARTA FAMILY SRL · 163 m · CAEN 4779
  7. V.O.COMPANY SRL · 170 m · CAEN 4711
  8. TEHNO MOB FLOREA SRL · 171 m · CAEN 3100

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,04 mil lei▼ 7,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
291 mii581 mii872 mii1,16 mil2023 · cifră de afaceri: 1.162.928 lei2023 · profit net: 1.353 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.115.131 lei2024 · profit net: 1.176 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.035.789 lei1,04 mil2025 · profit net: 76.071 lei2025
Salariați
10▼ 9,1%
20232025
Datorii totale
181 mii lei▲ 38,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 1071 · 5.739 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Alba · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
7,3% marjă · mai sus decât 72% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,3%
Creștere CA an/an
-7,1%
CA / salariat
103.579 lei
Datorii / active
47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
37,8%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+20,6%/an
Grad de îndatorare
47%
Angajați, în timp
10 → 10 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.035.789−7,1%76.071+999%7,3%181.040382.322201.28210
20241.115.131−4,1%1.176−13,1%0,1%130.718255.929125.21111
20231.162.9281.3530,1%219.362377.348124.03511
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Cofetărie / brutărie înregistrată DSVSA
Sebes, Str. L. Blaga, Nr.7
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 02.11.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Cofetărie / brutărie 1

  • Sebes, Str. L. Blaga, Nr.7

Contracte publice (SEAP)

141

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
2.526 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
135
Valoare totală
33.114 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.

Este COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. o firmă activă?

Da. COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2020 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO40062010.

Ce cifră de afaceri are COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.?

În 2025, COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.035.789 lei, în scădere cu 7,1% față de 2024, și un profit net de 76.071 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.?

În 2025, COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. datorii la ANAF?

COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.?

Sediul social declarat al COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. este în JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, BLD. LUCIAN BLAGA.

Ce activitate are COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.?

Activitatea principală declarată a COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071).

Când a fost înființată COFETĂRIA APOLZAN S.R.L.?

COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. a fost înregistrată pe 26.10.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018000981014.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COFETĂRIA APOLZAN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala