identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

SCOPE SYSTEMS S.R.L.

CAEN 6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
CUI 41941093J2019016037407Plătitor TVA din 2020Verificat ANAF 04.11.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,63mil €
▲ 38,4% vs. 2024
Profit net · 2025
522mii €
▲ 414,7% vs. 2024
Salariați
14
▼ 30,0% vs. 2024
Contracte publice
13
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SCOPE SYSTEMS S.R.L. (CUI 41941093, nr. J2019016037407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2019. Activitatea principală: activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210). Este plătitoare de TVA din 2020. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28,41 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, SCOPE SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 28.414.642 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 40,3%. Rezultatul net a fost un profit de 2.630.518 lei. Datoriile totale au crescut cu 184,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41941093
Nr. Reg. Comerțului
J2019016037407 · EUID ROONRC.J2019016037407
Cod CAEN
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-11-25 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS PIPERA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14255

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 15 firme.

100 mN12345678
  1. EXIMCO ID SRL · 23 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  2. DENTIK SRL · 26 m · CAEN 8623
  3. AMILL TRADING SRL · 30 m · +3 firme la aceeași adresă
  4. CLASS TRAINING SRL · 31 m · CAEN 8559
  5. HAPPY CLINIC SERVICE SRL · 46 m · CAEN 4711
  6. ECONOMY LINE CONSTRUCT S.R.L. · 47 m · CAEN 4110
  7. DR. DINA PARVU S.R.L. · 58 m · CAEN 8622
  8. XXL COM 95 SRL · 59 m · CAEN 4771 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255,63 mil €▲ 38,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,65 mil3,29 mil4,94 mil6,58 mil2023 · cifră de afaceri: 6.583.229 €2023 · profit net: 1.684.462 €20232024 · cifră de afaceri: 4.071.009 €2024 · profit net: -165.742 €20242025 · cifră de afaceri: 5.634.360 €5,63 mil2025 · profit net: 521.607 €2025
Salariați
14▼ 30,0%
20232025
Datorii totale
4,80 mil €▲ 180,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6210 · 16.510 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
9,3% marjă · mai sus decât 18% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,3%
Creștere CA an/an
+38,4%
CA / salariat
402.454 €
Datorii / active
72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28,6%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+184,9%/an
Grad de îndatorare
72%
Angajați, în timp
8 → 14 (2021–2025, +75%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.634.360+38,4%521.6079,3%4.798.0376.621.2681.823.32414
20244.071.009−38,2%-165.742−110%-4,1%1.711.8783.956.1172.244.33820
20236.583.2291.684.46225,6%4.034.7326.225.1522.096.99916
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

13

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
13
Valoare totală
1.279.538 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

14
Dosare în care firma apare ca parte
14
Ca reclamant
6
Ca creditor
3
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-2230221/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune în daune contractualeFondReclamant
2026-07-2230224/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune în daune contractualeFondReclamant
2026-05-1518922/3/2026Tribunalul BucurestipretenţiiFondReclamant
2026-03-122360/3/2026Judecătoria Sectorul5bucurestipretenţii DISJUNS DIN DOSAR NR. 16813/3/2025FondReclamant
2026-01-262360/3/2026Tribunalul Bucurestipretenţii DISJUNS DIN DOSAR NR. 16813/3/2025FondReclamant
2025-12-0944297/3/2025Tribunalul Bucurestiacţiune în anulare cerere in anulare dosar nr. 16814/3/2025FondReclamant
2025-09-231077/54/2025Curtea De Apel CraiovaPlângere împotriva deciziei CNSC decizie CNSC 2580/C6/2639/2907/02.09.2025FondIntimat
2025-06-27331/57/2025Curtea De Apel Albaiulialitigiu privind achiziţiile publice DEC.1598/C7/1701/11.06.2025 CNSCRecursPetent
2025-05-1516813/3/2025Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-05-1516814/3/2025Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
NEXPANSION S.R.L.49319399în funcțiune
TACO GENERAL SERVICES SRL35618765în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 28,48 mil lei, 14 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SCOPE SYSTEMS S.R.L.

Este SCOPE SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Da. SCOPE SYSTEMS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este SCOPE SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SCOPE SYSTEMS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 04.02.2020 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO41941093.

Ce cifră de afaceri are SCOPE SYSTEMS S.R.L.?

În 2025, SCOPE SYSTEMS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 28.414.642 lei, în creștere cu 40,3% față de 2024, și un profit net de 2.630.518 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SCOPE SYSTEMS S.R.L.?

În 2025, SCOPE SYSTEMS S.R.L. a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SCOPE SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SCOPE SYSTEMS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are SCOPE SYSTEMS S.R.L. procese în instanță?

Da, SCOPE SYSTEMS S.R.L. apare în 14 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SCOPE SYSTEMS S.R.L. datorii la ANAF?

SCOPE SYSTEMS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SCOPE SYSTEMS S.R.L.?

Sediul social declarat al SCOPE SYSTEMS S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS PIPERA.

Ce activitate are SCOPE SYSTEMS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SCOPE SYSTEMS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210).

Când a fost înființată SCOPE SYSTEMS S.R.L.?

SCOPE SYSTEMS S.R.L. a fost înregistrată pe 25.11.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019016037407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SCOPE SYSTEMS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala