identitate. Intră în cont Pro
2 ANI PE PIAȚĂ

COLORWAVE PAINTERS S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 49709120J26/383/2024Plătitor TVA din 2025Verificat ANAF 17.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Cifră de afaceri · 2025
494mii lei
▲ 311,9% vs. 2024
Profit net · 2025
279mii lei
▲ 747,8% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
2ani
din 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, COLORWAVE PAINTERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 494.301 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 311,9%. Rezultatul net a fost un profit de 278.607 lei. Datoriile totale au crescut cu 386,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
49709120
Nr. Reg. Comerțului
J26/383/2024 · EUID ROONRC.J26/383/2024
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2024-03-05 (2 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. REMETEA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
540264
Contact declarat
1.443 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 18 firme.

100 mN12345678
  1. VIA TEAM S.R.L. · 23 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  2. RAD PROFILE SRL · 62 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  3. RO MAT TEX S.R.L. · 67 m · CAEN 4771 · +16 firme la aceeași adresă
  4. SAFEROM SMART S.R.L. · 79 m · CAEN 4740
  5. SECOM IAREM SRL · 103 m · CAEN 4711
  6. FERO BONANZA SRL · 127 m · CAEN 2562 · +1 firme la aceeași adresă
  7. DAV ROOFING CONSTRUCT S.R.L. · 132 m · CAEN 4391
  8. VIBEBIOVEGAN S.R.L. · 140 m · CAEN 4639

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

2 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025494 mii lei▲ 311,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
124 mii247 mii371 mii494 mii2024 · cifră de afaceri: 120.012 lei2024 · profit net: 32.862 lei20242025 · cifră de afaceri: 494.301 lei494 mii2025 · profit net: 278.607 lei2025
Salariați
2▲ 100,0%
20242025
Datorii totale
31 mii lei▲ 386,0%
20242025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4120 · 14.514 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Mureș · mai sus decât 69% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
56,4% marjă · mai sus decât 89% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
56,4%
Creștere CA an/an
+311,9%
CA / salariat
247.151 lei
Datorii / active
10%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Grad de îndatorare
10%
Angajați, în timp
1 → 2 (2024–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025494.301+312%278.607+748%56,4%30.604311.733278.8472
2024120.01232.86227,4%6.29738.85333.0621

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2024–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2024-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COLORWAVE PAINTERS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →