identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

INDUSTRIAL MURES SERVICII S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 48696749J26/1292/2023Plătitor TVA din 2025TVA la încasareVerificat ANAF 17.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,47mil lei
▲ 678,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−150mii lei
▼ 879,7% vs. 2024
Salariați
4
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, INDUSTRIAL MURES SERVICII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.474.159 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 678,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 150.139 lei. Datoriile totale au crescut cu 250,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (615.837 lei) depășesc activele totale (464.750 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-149.899 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-150.139 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
48696749
Nr. Reg. Comerțului
J26/1292/2023 · EUID ROONRC.J26/1292/2023
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2023-08-29 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. TRÉBELY · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
540083

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. SZASZMED S.R.L. · 38 m · CAEN 8559
  2. SFCMED SRL · 43 m · CAEN 8622
  3. ARTGLASS S.R.L. · 45 m · CAEN 2313
  4. SILMEDICA S.R.L. · 59 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  5. VALEA IZVOARELOR HOMECARE S.R.L. · 73 m · CAEN 7740 · +9 firme la aceeași adresă
  6. WATER EXPERT SRL · 79 m · CAEN 7112
  7. SUNFLOWER PROD IMPEX SRL · 84 m · CAEN 8123
  8. GANTT PROJECT SRL · 88 m · CAEN 7020

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,47 mil lei▲ 678,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
369 mii737 mii1,11 mil1,47 mil2023 · cifră de afaceri: 263.350 lei2023 · profit net: 229.965 lei20232024 · cifră de afaceri: 189.300 lei2024 · profit net: 19.255 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.474.159 lei1,47 mil2025 · profit net: -150.139 lei2025
Salariați
4▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
616 mii lei▲ 250,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4120 · 14.514 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Mureș · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-10,2% marjă · mai sus decât 27% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-10,2%
Creștere CA an/an
+678,7%
CA / salariat
368.540 lei
Datorii / active
133%
Grad de îndatorare
133%
Angajați, în timp
8 → 4 (2023–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.474.159+679%-150.139−880%-10,2%615.837464.750-149.8994
2024189.300−28,1%19.255−91,6%10,2%175.846424.723249.4202
2023263.350229.96587,3%19.439249.365230.1658

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-217535/320/2026Judecătoria Targumuresvalidare poprire dos. ex. 1615/2025FondTerţ poprit
2026-03-195008/320/2026Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondPârât
2025-09-1713677/320/2025Judecătoria Targumuresvalidare poprire dos ex 1410/2022FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
INDUSTRIAL MUREȘ CONSTRUCT S.R.L.44476066în funcțiune
INDUSTRIAL MURES INVEST S.R.L.46591339în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 2,09 mil lei, 12 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2023-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INDUSTRIAL MURES SERVICII S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →