identitate. Intră în cont Pro
30 ANI PE PIAȚĂ

MEDIA CITY S.A.

CAEN 6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
CUI 8671680J1996006434400Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 17.10.2026RO e-Facturaghicaapartments.roActivăMembru corporativ ANEVAR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
48,53mil lei
▼ 9,8% vs. 2024
Profit net · 2025
3,40mil lei
▼ 65,0% vs. 2024
Salariați
27
▲ 28,6% vs. 2024
Contracte publice
6
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MEDIA CITY S.A. a raportat o cifră de afaceri de 48.529.085 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,8%. Rezultatul net a fost un profit de 3.403.634 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 27.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
8671680
Nr. Reg. Comerțului
J1996006434400 · EUID ROONRC.J1996006434400
Cod CAEN
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1996-08-01 (30 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL UNIRII · 9 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40103
Contact declarat
5 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
ghicaapartments.ro
Telefon
0213100399
Nota site-ului
6,6/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 29.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 549 firme.

100 mN12345
  1. SUNBLADE SOFTWARE SRL · 26 m · CAEN 6209 · +4 firme la aceeași adresă
  2. VALSTEL PROFESIONAL SRL · 28 m · CAEN 8299 · +4 firme la aceeași adresă
  3. SOSIMPLEEVENTS S.R.L. · 35 m · CAEN 9001 · +11 firme la aceeași adresă
  4. NOTOCORD S.R.L. · 40 m · CAEN 6832 · +5 firme la aceeași adresă
  5. SORCETI TRANSPORT S.R.L. · 46 m · CAEN 4941 · +11 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202548,53 mil lei▼ 9,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
13,45 mil26,91 mil40,36 mil53,81 mil2023 · cifră de afaceri: 23.342.656 lei2023 · profit net: 1.673.274 lei20232024 · cifră de afaceri: 53.812.666 lei2024 · profit net: 9.735.384 lei20242025 · cifră de afaceri: 48.529.085 lei48,53 mil2025 · profit net: 3.403.634 lei2025
Salariați
27▲ 28,6%
20232025
Datorii totale
22,26 mil lei▼ 13,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6812 · 2.796 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
7,0% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,0%
Creștere CA an/an
-9,8%
CA / salariat
1.797.374 lei
Datorii / active
34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+23,7%/an
Grad de îndatorare
34%
Angajați, în timp
12 → 27 (2021–2025, +125%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202548.529.085−9,8%3.403.634−65,0%7,0%22.263.98864.813.16542.569.39227
202453.812.666+131%9.735.384+482%18,1%25.649.30970.360.99744.746.24421
202323.342.6561.673.2747,2%42.313.82064.051.03121.747.03221
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Firmă de evaluare — membru corporativ ANEVAR
tabloul ANEVAR din 2026-10-04
0120valabil—Asociația Națională a Evaluatorilor Autorizați din România (ANEVAR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

MEDIA CITY OSIM 2007

Contracte publice (SEAP)

6

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
390 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
5
Valoare totală
14.361 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

24
Dosare în care firma apare ca parte
24
Ca creditor
7
Ca reclamant
6
Ca pârât
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0626313/94/2026Judecătoria BufteauzucapiuneFondPârât
2026-06-2325344/3/2026Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestatia debitoruluiFondCreditor
2026-06-2325371/3/2026Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2026-05-1819278/94/2026Judecătoria BufteauzucapiuneFondReclamant
2026-03-30868/93/2026Tribunalul Ilfovcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2026-03-1710079/3/2026Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-10-142688/111/2024/a2Tribunalul Bihorantrenare raspundereFondReclamant
2025-07-2822652/4/2025Judecătoria Sectorul4bucurestiCerere în anulare (OUG 119/2007)FondPârât
2025-05-0625152/301/2024Tribunalul Bucurestiactiune in raspundere delictuala declinare- dosar electronicFondPârât
2025-04-1610267/3/2023*Curtea De Apel Bucurestiacţiune în concurenţa neloialăApelIntimat pârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

8

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ICON INVESTMENT MANAGEMENT S.R.L.50165978radiată
ZENIT ASSET HOLDING SA18558655în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 48,53 mil lei, 28 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Dezvoltare (promovare) imobiliară · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: denumire, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MEDIA CITY S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →