identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

RORA CONSING SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 1121035J1991001245084Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturadezinfectie-apa.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
17,11mil lei
▼ 5,6% vs. 2024
Profit net · 2025
1,06mil lei
▼ 42,1% vs. 2024
Salariați
25
▲ 8,7% vs. 2024
Contracte publice
716
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RORA CONSING SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.112.776 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,6%. Rezultatul net a fost un profit de 1.060.477 lei. Datoriile totale au scăzut cu 20,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 25.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1121035
Nr. Reg. Comerțului
J1991001245084 · EUID ROONRC.J1991001245084
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Râşnov
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. REPUBLICII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
505400

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
dezinfectie-apa.ro
Telefon
0268231552
Nota site-ului
6,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 21.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. TIMRADSIM HOTEL SRL · 16 m · CAEN 5510 · +1 firme la aceeași adresă
  2. TICODENT - TI SRL · 28 m · CAEN 8610
  3. GYM FOR LIFE S.R.L. · 37 m · CAEN 9313 · +1 firme la aceeași adresă
  4. PENTA CONSTRUCTII S.R.L. · 41 m · CAEN 4120 · +6 firme la aceeași adresă
  5. POSTURE & MOVEMENT S.R.L. · 48 m · CAEN 6311 · +7 firme la aceeași adresă
  6. OCOLUL SILVIC AL ORASULUI RASNOV RA · 60 m · CAEN 210
  7. AGRO-ZOO TRUETSCH SRL · 74 m · CAEN 111
  8. C.S. BEST HOSPITALITY S.R.L. · 86 m · CAEN 5510 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202517,11 mil lei▼ 5,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,53 mil9,06 mil13,60 mil18,13 mil2023 · cifră de afaceri: 14.462.852 lei2023 · profit net: 1.989.297 lei20232024 · cifră de afaceri: 18.127.963 lei2024 · profit net: 1.831.892 lei20242025 · cifră de afaceri: 17.112.776 lei17,11 mil2025 · profit net: 1.060.477 lei2025
Salariați
25▲ 8,7%
20232025
Datorii totale
7,34 mil lei▼ 20,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4685 · 668 firme · mai sus decât 79% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,2% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,2%
Creștere CA an/an
-5,6%
CA / salariat
684.511 lei
Datorii / active
96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
620,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,4%/an
Lichiditate curentă
0,82
Grad de îndatorare
96%
Scor Z-Altman
2,58 (zonă gri)
Angajați, în timp
22 → 25 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202517.112.776−5,6%1.060.477−42,1%6,2%7.344.6367.665.281170.96525
202418.127.963+25,3%1.831.892−7,9%10,1%9.290.2659.550.433110.48823
202314.462.8521.989.29713,8%6.770.1299.464.9742.546.63023
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: cazane de abur și de apă fierbinte
lucrări: tip G; autorizat din 10.01.2012
2775/0valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

716

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
23
Valoare totală
689.485 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
693
Valoare totală
1.424.698 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

26
Dosare în care firma apare ca parte
26
Ca creditor
22
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-184022/338/2026Judecătoria Zarnestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-04-201856/338/2026Judecătoria Zarnestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-10-25997/119/2022/a8Tribunalul Covasnacontestaţie creanţe la tabelul suplimentar de creanţeFondCreditor
2024-10-21997/119/2022/a6Tribunalul Covasnacontestaţie creanţe E-MAILFondCreditor
2024-10-21997/119/2022/a7Tribunalul Covasnacontestaţie creanţe E-MAILFondCreditor
2024-06-125952/62/2016/a51Tribunalul Brasovcontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2024-06-125952/62/2016/a50Tribunalul Brasovcontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2024-05-235952/62/2016/a48Tribunalul BrasovcontestaţieFondCreditor
2024-05-235952/62/2016/a49Tribunalul BrasovcontestaţieFondCreditor
2024-02-218609/101/2010*Curtea De Apel Craiovaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată INCHIDERE PROCEDURARecursIntimat Creditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

3

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-14AdresăJUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. GĂRII, NR.6JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. REPUBLICII, NR.6
2026-08-14Cod CAEN46754685
2026-08-14DenumireRORA CONSING S.R.L.RORA CONSING SRL
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RORA CONSING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →