identitate. Intră în cont Pro
31 ANI PE PIAȚĂ

SLG METEOR COM SRL

CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
CUI 7395692J1995000323398Plătitor TVA din 1996Verificat ANAF 15.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Depozit autorizat MADR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,70mil lei
▲ 4,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,24mil lei
▼ 17,1% vs. 2024
Salariați
31
▲ 3,3% vs. 2024
Contracte publice
189
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SLG METEOR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.697.650 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.237.248 lei. Datoriile totale au crescut cu 23,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 31.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
7395692
Nr. Reg. Comerțului
J1995000323398 · EUID ROONRC.J1995000323398
Cod CAEN
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1995-06-07 (31 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. ION BASGAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
620048

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. VOTIVARTBIS SRL · 100 m · CAEN 9013 · +1 firme la aceeași adresă
  2. CON-BETA PROD SRL · 109 m · CAEN 4120
  3. I.T. VIRSERV S.R.L. · 117 m · CAEN 6202
  4. CONDORUL SRL · 129 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  5. TOP TERRA TRADE SRL · 132 m · CAEN 1392
  6. VIOTOUR IMPEX SRL · 135 m · CAEN 1610 · +2 firme la aceeași adresă
  7. MY CLINIC SRL · 139 m · CAEN 8621 · +2 firme la aceeași adresă
  8. CONTARHION 2004 SRL · 146 m · CAEN 6920

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20256,70 mil lei▲ 4,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,67 mil3,35 mil5,02 mil6,70 mil2023 · cifră de afaceri: 5.790.064 lei2023 · profit net: 1.235.324 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.442.125 lei2024 · profit net: 1.491.878 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.697.650 lei6,70 mil2025 · profit net: 1.237.248 lei2025
Salariați
31▲ 3,3%
20232025
Datorii totale
2,60 mil lei▲ 23,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1071 · 5.744 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vrancea · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
18,5% marjă · mai sus decât 87% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,5%
Creștere CA an/an
+4,0%
CA / salariat
216.053 lei
Datorii / active
39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,8%/an
Grad de îndatorare
39%
Angajați, în timp
28 → 31 (2021–2025, +11%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.697.650+4,0%1.237.248−17,1%18,5%2.600.2266.660.4684.060.24231
20246.442.125+11,3%1.491.878+20,8%23,2%2.106.7816.332.0674.228.87130
20235.790.0641.235.32421,3%1.424.0045.118.8873.694.88330
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Spațiu de depozitare produse agricole autorizat MADR (certificate de depozit)
sediu/identificare: mun. Focşani, str. Ion Basgan, nr.18bis, jud. Vrancea, ; spațiu: Moară grâu, com. Milcovul, sat Lămoteşti, , capacitate 300 t; listă 2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
VN/ 0008961valabil—Ministerul Agriculturii (MADR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

189

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
84 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
187
Valoare totală
217.058 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SLG METEOR COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →